Β Τοπικό

ΔΟΞΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 3-1. Πήρε το τρίποντο με δύο γκολ στις καθυστερήσεις (ΦΩΤΟ)

Μετά το ρεπό της πρώτης αγωνιστικής η Δόξα Καλαμάτας έκανε πρεμιέρα σήμερα στο πρωτάθλημα του Γ’ ομίλου της Β’ Τοπικής.

Νίκησε στο γήπεδο Π. Μπαχράμης με 3-1 την Ακαδημία Παμίσου με δύο γκολ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού μίας και μέχρι τότε το ματς ήταν ισόπαλο 1-1.

Στο 7′ ο Εμμανουήλ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του (1-0).

Στο 45′ ο Νικολόπουλος ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 91′ ο Παπανικολόπουλος έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Στο 94′ ο Σ. Δημόπουλος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (3-1).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αράπης με βοηθούς τον Α. Μιχαλόπουλο και την Ρηγοπούλου.

ΔΟΞΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Ε. Γιαννακόπουλος, Κ. Γιαννακόπουλος, Χαλίλι, Βούλγαρης, Σ. Δημόπουλος, Δ. Δημόπουλος, Παπανικολόπουλος, Κουνής, Εμμανουήλ, Δημητρακάκης, Διονυσόπουλος.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Πετρουλάκης, Αγγελόπουλος, Ντίσα, Βόλλαρης, Γκαργκούλας, Μπομπότσι, Νικολόπουλος, Σαραντόπουλος, Καραχάλιος, Βλάχος, Βλαχάκης.