Α1 Τοπικό

ΑΕΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Μαυροειδάκος «Κάθε νίκη και κάθε γκολ αφιερωμένο στον Γιάννη Κατσαρό»

Την 2η συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 Τοπικής πέτυχε η ΑΕΚ, πάλι εντός έδρας, που επικράτησε με 2-0 του ΑΟ Δωρίου.

Οι «κιτρινόμαυροι» πήραν ακόμα ένα πολύτιμο τρίποντο ανεβαίνοντας στην 4η θέση στο πίνακα κατάταξης.

Η νίκη πάντως για την ΑΕΚ επισκιάστηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Γιάννη Κατσαρού που έσπασε την κλείδα και θα υποβληθεί σε χειρουργική επέμβαση.

Ο ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ Καλαμάτας Γιάννης Μαυροειδάκος μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής:

«Μπήκαμε δυνατά απο το πρώτο λεπτό γιατί ξέραμε οτι παίζουμε με μια πολύ καλή ομάδα που εχει καλούς παίκτες. Ευτυχίσαμε να προηγηθουμε στο σκορ απο νωρίς και μπήκαμε στο ημίχρονο με το σκορ υπέρ μας.

Στο δεύτερο μέρος μπήκαμε παλι δυνατά γιατί ξέραμε ότι ο αντίπαλος θα μας πιέσει για να βάλει και αυτός ενα γκολ αλλα καταφέραμε να κλείσουμε καλα τους χώρους οπως μας ειχε πει ο προπονητής μας.  Μας επισκίασε ο τραυματισμός ομως του πολυ καλού μου φίλου και κουμπάρου μου Ιωάννη Κατσαρό.

Στο επόμενο παιχνίδι παίζουμε εξίσου με μια πολυ καλή ομάδα που έχει στόχο και αυτή το πρωτάθλημα. Θα μπούμε δυνατά οπως σε κάθε παιχνίδι ώστε να πάρουμε ενα θετικό αποτέλεσμα. Θέλω να προσθέσω περαστικά στον Κατσαρό γρήγορη ανάρρωση και πως θα του αφιερώνουμε ολα τα γκολ και τις νίκες σαν να είναι και αυτός μεσα στο γήπεδο μαζι μας».