ΕΠΣ Μεσσηνίας

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εράνη – ΑΟ Διαβολιτσίου 3-0. Πανηγυρική πρόκριση

Παίζοντας καταπληκτικό ποδόσφαιρο και αποδεικνύοντας ότι η διαφορά κατηγορίας δεν παίζει κανένα ρόλο η Εράνη Φιλιατρών πήρε σπουδαία πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Μεσσηνίας επικρατώντας με 3-0 του ΑΟ Διαβολιτσίου.

Το συγκρότημα του Κώστα Λυμπεροπούλου ήταν καλύτερο σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και πήρε μία δίκαιη νίκη και στην επόμενη φάση θα αντιμετωπίσει την ΑΕ Μάνης.

Παράλληλα πετάει εκτός θεσμού τον ΑΟΔ που πέρυσι κατέκτησε το Κύπελλο, που είχε τις ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει κάποιο τέρμα.

Η Εράνη πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Λουίζο Σπυρόπουλο στο 37ο λεπτό και στο 48’ ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε το 2-0. Την μεγάλη νίκη πρόκριση των Φιλιατρινών σφράγισε ο Δημήτρης Μπάρκας στο 54’.

Τέλος,  να σημειωθεί ότι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν  μάλιστα και με δέκα ποδοσφαιριστές στα τελευταία λεπτά λόγω αποβολής του Γκεβόρι.

Εράνη Φιλιατρών: Κουμπαρούλης, Γεωργιόπουλος Δ., Νικολακόπουλος (70’ Γκότσης), Λεβεντάκης, Ανδρώνης, Γκεβόρι, Μπάρκας, Πέππας, Σπυρόπουλος (90’ Γριβοκωστόπουλος), Γεωργιόπουλος Α. (82’ Χρονόπουλος), Χάρμπας.

ΑΟ Διαβολιτσίου: Μαρσέλο, Ζόζεφ, Κρεμύδας (54’ Μπαλόπουλος), Καντούτσης, Θώδης, Γουερέ, Πιτσιλής (46’ Στραβάκος), Τσιγαρίδης (57’ Πάγια), Δημητρίου (57’ Γκελκέρια), Μουλιάτος, Ηλιόπουλος.