Α Τοπικό

ΑΕ ΜΑΝΗΣ – ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 4-1. Απίστευτη Μάνη, νίκησε με ανατροπή και ανέβηκε στην 2η θέση (ΦΩΤΟ)

Μεγαλειώδης εμφάνιση από την ΑΕ Μάνης που νίκησε στο γήπεδο του Κάμπου με σκορ 4-1 τον Πάμισο Μεσσήνης.

Οι “μελανόλευκοι” παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ κατάφεραν να γυρίσουν τούμπα το παιχνίδι από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, να πετύχουν ακόμα δύο τέρματα στην επανάληψη και με το τρίποντο αυτό να ανέβουν στην 2η θέση της βαθμολογίας.

Ο Πάμισος Μεσσήνης ξεκίνησε ιδανικά την αναμέτρηση, προηγήθηκε στο σκορ αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη με συνέπεια να γνωρίσει την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα και να πέσει από την κορυφή.

Το σκορ άνοιξε στο 15′ για τους φιλοξενούμενους ο Τσουλάκος με σουτ για το 0-1.

Η απάντηση από τους γηπεδούχους ήρθε στο 31′ με τον Κοντό με ανάποδο ψαλίδι να ισοφαρίζει σε 1-1.

Στο 41′ ο Μπορχάν πέτυχε αυτογκόλ και η Μάνη την ανατροπή για το 2-1, μετά από σέντρα – σουτ του Γιαννή.  Γιαννη

Στο δεύτερο μέρος, εκεί που πίεζε ο Πάμισος για την ισοφάριση ήρθε το γκολ του Αλεξανδρόπουλου με σουτ στο 80′ για να κλειδώσει την νίκη.

Στις καθυστερήσεις ο Χελάς με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 4-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παπακωνσταντίνου με βοηθούς τους Γεωργαντά και Γαϊτάνη.

ΑΕ ΜΑΝΗΣ: Σταθάς, Χατζηπαναγιώτης, Πουλάκος (75′ Δουρούμης), Γιαννής, Κλουβάτος (65′ Φετάχου), Τζανετέας, Μουστάκας, Μπέρμπερη (80′ Μέτσο), Κοντός (80′ Αναστασίου), Αλεξανδρόπουλος, Χελάς.

ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Οικονομόπουλος, Κατσιβαρδέας, Σεντεμέντες (40′ Τιμπλαλέξης), Υμεράσι, Χαραλαμπόπουλος, Μωράκης, Μπορχάν (61′ Σίνος), Παπαδόπουλος, Δεμπεγιώτης, Κουλόπουλος (61′ Αράπι), Τσουλάκος.