Α1 Τοπικό

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ 2-2. Στο 91′ ο Σκαφιδάς “χάρισε” τον βαθμό (ΦΩΤΟ)

Σε ένα απίστευτο παιχνίδι από εξέλιξη Αναγέννηση Παραλίας και Θύελλα Χαρακοπιού αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν στο πρώτο ημίχρονο να προηγηθούν με 2-0.

Στο δεύτερο μέρος όμως οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και πήραν στις καθυστερήσεις το πολύτιμο βαθμό έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς.

Στο 13′ ο Σωτηράκος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0.

Στο 29′ ο Σωτηράκος και πάλι με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 2-0.

Στο 58′ ο Π. Βασιλογιαννακόπουλος του Παντελή με πέναλτι μείωσε σε 2-1. Στο ίδιο λεπτό αποβλήθηκε ο Τσακαλάκος της Αναγέννησης που υπέπεσε στο πέναλτι.

Στο 91′ ο Σκαφιδάς ισοφάρισε σε 2-2 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κουρτέσης με βοηθούς τον Λιανό και την Ρηγοπούλου.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ: Σταματέλος, Ντέρτζια, Κουρούσιας, Οικονομόπουλος, Τσακαλάκος, Ζέππος, Καρμπαλιώτης (85′ Σκόκος), Σεφεράσι, Τριανταφυλλάκης (5′ λ.τρ. Ι. Σταθόπουλος) (70′ Καστριτσέας), Χαρμπούτ, Σωτηράκος (85′ Κατσαντώνης).

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ: Ποτηριάδης, Π. Βασιλογιαννακόπουλος, Π. Βασιλογιαννακόπουλος, Κ. Στασινόπουλος, Μαρκάκης, Κουτσολίας, Σκαφιδάς, Γελαδάς (75′ Ορφανός), Κούτρης, Αντωνίου, Σκούρα (6′ λ.τρ. Κωνσταντακόπουλος).