Α Τοπικό

ΑΕ ΜΑΝΗΣ: Γιαννής «Κάτω το κεφάλι και προχωράμε για το επόμενο δυνατό ματς»

Το αήττητο του Παμίσου σταμάτησε στον Κάμπο… Η ψυχωμένη Α.Ε. Μάνης τον νίκησε με 4-1 και τον έριξε από την κορυφή του 1ου ομίλου της Α’ τοπικής.

Το συγκρότημα του Τάκη Δρούγα έχει ακόμα μία δύσκολη αποστολή καθώς την Κυριακή φιλοξενείται στο γήπεδο του Μεσσηνιακού από τον πρωτοπόρο Πανθουριακό.

Ο ποδοσφαιριστής των Μανιατών Άγγελος Γιάννης μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: «Το παιχνίδι δν ξεκίνησε όπως θα θέλαμε γιατί δεχτήκαμε γρήγορα το γκολ αλλά μέσα από το ποδόσφαιρο που ξέρουμε και έχουμε μάθει και με το πείσμα που είχαμε πριν βγούμε από τα αποδυτήρια καταφέραμε να γυρίσουμε το ματς από το πρώτο ημίχρονο.

Και μετά στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε το ίδιο συγκεντρωμένοι και σκοράραμε περισσότερα τέρματα. Θέλαμε αυτό το παιχνίδι παρά πολύ για αρκετούς λόγους. Ένας είναι για εμας, δεύτερος λόγος για την διοίκηση μας και τρίτον για να καταλάβει ο κόσμος ποια είναι η Μανη. Αποδείξαμε πολλα πράγματα σε αυτό το ματς.

Το επόμενο παιχνίδι είναι αρκετά δύσκολο απέναντι σε μια καλή ομάδα. Θα προσπαθήσουμε να κάνουμε αυτό που ξέρουμε καλύτερα να παίζουμε ένα ωραίο ποδόσφαιρο και να πάρουμε την νίκη. Κάτω το κεφάλι και προχωράμε για το επόμενο δυνατό ματς».