Α1 Τοπικό

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Μπάκας «Κάθε παιχνίδι για την ομάδα είναι τελικός»

Βαθιά βαθμολογική ανάσα για τον Πανιώνιο Καλαμάτας που νίκησε στο τοπικό ντέρμπι με 3-1 τον Ολυμπιακό Καλαμάτας.

Μάλιστα, οι «κυανέρυθροι» κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο με ανατροπή, πετυχαίνοντας παράλληλα την 2η νίκη στο πρωτάθλημα, ύστερα από πέντε αγωνιστικές.

Επόμενος αντίπαλος είναι ο Ηρακλής Κυπαρισσίας εντός έδρας και είναι μίας πρώτης τάξεως ευκαιρία να κάνει το δύο στα δύο και να ανέβει και άλλο στην βαθμολογία.

Ο ποδοσφαιριστής των «κυανέρυθρων»: Γιάννης Μπάκας μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: «Η ομάδα βρίσκει τον ρυθμό της σιγά σιγά. Έχουμε κάνει ένα οχι καλό ξεκίνημα την φετινή χρονιά! Κάθε βαθμός για την ομάδα είναι πολύτιμος πλέον.

Τώρα στα του άγων η ομάδα μπήκε καλά στο παιχνίδι, χάσαμε αρκετές ευκαιρίες για να προηγηθουμε, δεχτήκαμε γκολ στο ημίχρονο αλλά καταφέραμε να ισοφαρίσουμε λίγα λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος μπήκαμε πιο δυνατά και πιο αποφασισμένοι και με τις συμβουλές που μας έδωσε ο Τάκης ο Καλόμαλος καταφέραμε και πήραμε μια πολυ σημαντική νικη. Κάθε παιχνίδι για την ομάδα είναι πλέον τελικος».