Ποδόσφαιρο

Διπλό και τρίτη νίκη για Κηφισιά

Η Κηφισιά πέτυχε την τρίτη της νίκη σε τέσσερις αγώνες επικρατώντας εκτός έδρας τον Αστέρα Βλαχιώτης με 1-0 και ανέβηκε στους εννιά πόντους, ενώ οι γηπεδούχοι παρέμειναν στους τέσσερις πόντους.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στα πρώτα λεπτά και απείλησαν κυρίως με την κεφαλιά του Ρόδη μετά από εκτέλεση φάουλ του Ζαίμι στο 16′ λεπτό, ενώ η Κηφισιά είχε δοκάρι στο 35′ λεπτό με τον Οικονομίδη. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, με τις δύο ομάδες να μην βρίσκουν τις ευκαιρίες για γκολ και να μένουν στο 0-0.

Ο Αστέρας Βλαχιώτης πέρασε στην αντεπίθεση στο 47′ λεπτό με το σουτ του Άντο που απέκρουσε ο τερματοφύλακας Κολοβούρης. Ο Τουλίκας ανέτρεψε τον Τεττέι και ο Ντοριβάλ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-0 στο 52′ λεπτό. Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή και απείλησαν για το γκολ που θα τους ξαναέβαζε στο παιχνίδι στα επόμενα λεπτά, αλλά η Κηφισιά διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εκτός έδρας τον Αστέρα Βλαχιώτη με 1-0.

Πηγή: liganews.gr