Α Τοπικό

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ 3-1. Με πρωταγωνιστή τον Σαρδέλη έκλεισε με νίκη τον πρώτο γύρο (ΦΩΤΟ)

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Δημήτρη Σαρδέλη ο Απόλλων Καλαμάτας νίκησε στο γήπεδο Ασπροχώματος με3-1 τον Ολυμπιακό Ανάληψης.

Οι “μελανόλευκοι” ήταν καλύτεροι ειδικά στο πρώτο ημίχρονο όπου πέτυχαν και τα τρία γκολ με σκόρερ τον νεαρό παίκτη και έκλεισαν με τον καλύτερο τρόπο τον πρώτο γύρο μίας και την επόμενη αγωνιστική έχουν το ρεπό τους.

Από την άλλη, ο Ολυμπιακός Ανάληψης ξύπνησε “αργά, ανέβηκε στο δεύτερο ημίχρονο, μείωσε στο σκορ ενώ είχε και χαμένο πέναλτι.

Στο 15′, στο 22′ και στο 40′ ο Σαρδέλης πέτυχε χατ – τρικ στέλνοντας την ομάδα του στα αποδυτήρια με 3-0 υπέρ της.

Στο 52′ οι “ερυθρόλευκοι” είχαν χαμένο πέναλτι με τον Σαραντόπουλο που το κέρδισε ο ίδιος με την μπάλα να φεύγει άουτ.

Στο 85′ ο Β. Καλογερόπουλος με σουτ μέσα από την περιοχή μείωσε για το τελικό 3-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σκόρδος με βοηθούς τους Μπαρδή και Γαϊτάνη.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Π. Γιακουμής, Μπούνας (81′ Ζαϊμης), Σαρδέλης (70′ Πανταζής), Κουρεντζής (71′ Σεντεμέντες), Καραϊσκος (71′ Κοντογόνης), Πουλουπάτης, Καρύδης, Αγγελόπουλος, Νικολόπουλος, Μανωλόπουλος, Ι. Γιακουμής.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ: Κατσίποδας, Δημητρίου (46′ Παπανδρέου), Κακογιάννης, Δημητρακόπουλος (56′ Γιαννόπουλος), Σπυρόπουλος, Παπαθεοδώρου (46′ Σαραντόπουλος), Θεοδοσόπουλος (46′ Παπαβασιλόπουλος), Τσώνης, Λιόλιος, Παυλάκος, Καλογερόπουλος.