Γ Εθνική

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 2-0. Μεγάλη νίκη για το Διαβολίτσι με σούπερ Ηλιόπουλο

Ο ΑΟ Διαβολιτσίου επικράτησε με 2-0 της Αναγέννησης Άρτας για την 7η αγωνιστική στον 4ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Η αρτινή ομάδα αν και μπήκε καλά στο γήπεδο, έχοντας μάλιστα σημαντική ευκαιρία στο 5′, με τον Μπότσαρη.

Αλλά στο 20′ στην πρώτη φάση των γηπεδούχων με τον Ηλιόπουλο το Διαβολίτσι έκανε το 1-0. Στο 26′, οι γηπεδούχοι είχαν διπλή ευκαιρία, με τον Μπακόλα να λέει “όχι” και να κρατά το 1-0.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 54ο λεπτό, και ο Ηλιόπουλος από την άσπρη βούλα, ένα λεπτό μετά, νίκησε για δεύτερη φορά τον Μπακόλα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Η Αναγέννηση προσπάθησε να επιστρέψει στο ματς. Αλλά δεν κατάφερε να γίνει απειλητική και το 2-0 έμεινε ως το τέλος.

ΑΟ Διαβολιτσίου: Μαρσέλο, Ζόζεφ, Βέλλης, Καντούτσης, Μουλιάτος (50’ Τσιγαρίδης), Μπαλόπουλος (80’ λ.τρ. Κρεμύδας), Θώδης (70’ Πάγια), Ηλιόπουλος, Δημητρίου (80’ Βλάχος), Στραβάκος, Γουερέ (76’ Γκελκέρια).

Αναγέννηση Άρτας: Μπακόλας, Τσέλα, Κωστάκης, Σχισμένος, Παπαρούνης (60’ Μισιούδης), Γούλας, Ντε Μόρα (80’ Γρηγορίου), Μανιώτης (80’ Μαλτέζος), Παπακίτσος Αλέξ. (60’ Παπακίτσος Δημ.), Αναστασιάδης, Μπότσαρης (60’ Σκανδάλης).