Ακολουθήστε μας

Ποδόσφαιρο

Τα αποτελέσματα σε Super League 2 και Γ’ Εθνική (28/11)

Αγώνες στην Super League 2 και την Γ’ Εθνική είχαμε σήμερα!

Super League 2 – 5η αγωνιστική

Κυριακή 28/11 – 14:45

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Ηρακλής-ΑΕΛ  ΕΡΤ3 1-1 (55′ Χρουσιέλ – 48′ Κολομπίνο)

Βέροια-Τρίκαλα 1-0 (60′ Μούργος)

Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ Β 0-3 (33′, 45′ Κούτσιας, 59′ αυτ Καλογεράκης)

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ολυμπιακός Βόλου 4-0 (38′ Μπεγκόα, 56′ Γκίνη, 67′ Πλέγας, 89′ Βιδάλ)

Πιερικός-Νίκη Βόλου 0-3 (33′ Γκαρσία, 68΄Παναγιωτίδης, 72′ Βλαχομήτρος)

Ξάνθη-Αλμωπός Αριδαίας 2-0 (63′, 70′ Διαμαντόπουλος)

Θεσπρωτός-Καβάλα 7-0 (2′ Σαραντίδης, 14′ Πούφης, 17′ Πατσέκο, 31′ Κωνσταντίνου, 79′ Βαταμίδης, 66′ Αλέσιο, 68′ Γώγος)

Ρεπό: Ολυμπιακός Β’

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Ηρόδοτος-Καλλιθέα 0-2 (53′ Μουνιέ, 85′ Ποζατσδης)

Λεβαδειακός-ΟΦΙ 3-1 (47′ Νίλι, 53′ Δούμτσιος, 82′ Πολέτο – 87′ Χιμένεθ)

Ρόδος-Ζάκυνθος 4-0 (5′, 47′ Σταματελόπουλος, 23′ Μαρκόφσκι, 85′ Αδαμάκης)

Επισκοπή-Χανιά 1-1 (70′ Νικοκυράκης – 69′ Βασιλόγιαννης)

17:00 Κηφισιά-Διαγόρας Ρόδου   ΕΡΤ3

ΑΕΚ Β’-Αστέρας Βλαχιώτη αναβολή

Ρεπό: Αιγάλεω

Γ’ Εθνική – 6η αγωνιστική

Κυριακή 28/11 – 15:00

1ος όμιλος
Άρης Αβάτου-Θερμαϊκός Θέρμης 1-0
Αλεξανδρούπολη FC-Πανδραμαϊκός 1-4
Δόξα Δράμας-Αγροτικός Αστέρας 0-2
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Απόλλων Παραλιμνίου 0-2
Νέστος Χρυσούπολης-Εθνικός Σοχού 1-1
Αναγέννηση Πλαγιάς-Ορφέας Ξάνθης 2-2

2ος όμιλος

ΑΣ Γιαννιτσά-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 0-0
ΟΦΑΜ-ΑΕΠ Κοζάνης 1-3
ΦΣ Κοζάνη-ΑΕ Λευκίμμης 1-0
Ηρακλής Αμπελοκήπων-Αστέρας Καληράχης 1-1
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Θύελλα Σαρακηνών 0-0
Μακεδονικός-Εδεσσαϊκός 2-0 (27/11)

3ος όμιλος
Θησέας Αγριάς-Αμβρυσσέας Διστόμου 0-0
ΠΟ Ελασσόνας-ΑΟ Υπάτου 1-1
Αταλάντη-Δήμητρα Ευξεινούπολης 1-2
Ατρόμητος Παλαμά-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 1-2
Ηρακλής Λάρισας-ΠΟ Φήκης 4-1
Αετός Μακρυχωρίου-Νέα Αρτάκη 0-3 α.α.

4ος όμιλος – 7η αγωνιστική
Παναχαϊκή-Ναυπακτιακός Αστέρας 1-1
Παναιγιάλειος-Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-2
ΠΑΟ Βάρδας-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 1-2
ΑΟ Διαβολιτσίου-Αναγέννηση Άρτας 2-0
Τηλυκράτης Λευκάδας-Παναγρινιακός 2-0
Εθνικός Σκουλικάδου-Αμβρακικός Λουτρού 3-0 α.α.
Ρεπό: Αίας Γαστούνης

5ος όμιλος
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου-Άρης Σκάλας 1-1
Σαντορίνη-Ηλιούπολη 0-0
Χαραυγιακός-Άγιος Ιερόθεος 0-0
ΑΕ Μυκόνου-Φωστήρας 1-1
Παναρκαδικός-Ερμής Μελιγούς 2-2
Ρεπό: Ερμιονίδα

6ος όμιλος
ΑΟ Καραβάς-Εθνικός 1-3
Θύελλα Ραφήνας-ΑΟ Πυλίου Κω 1-0
Πανελευσινιακός-Αστέρας Βάρης 2-1
Αήττητος Σπάτων-Προοδευτική 0-1 (27/11)
Αίας Σαλαμίνας-Αιολικός (29/11, 15:00)
Ρεπό: Κερατσίνι

7ος όμιλος – 4η αγωνιστική
Αλμυρός Γαζίου-Πανιώνιος 1-1

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *


Lupus





Pelekaki
Ballers

Perfect Wash

More in Ποδόσφαιρο