Α1 Τοπικό

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 2-1. Τον υποχρέωσε στην πρώτη ήττα. Στο 97′ το νικητήριο γκολ

Στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων η Θύελλα Χαρακοπιού πήρε την νίκη με 2-1 επί του Ηρακλή Καλαμάτας σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι υποχρέωσαν τον πρωτοπόρο Ηρακλή στην πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα και μπήκαν οι ίδιοι για τα καλά στο κόλπο της τριάδας.

Από την άλλη, όπως προαναφέραμε οι “κυανόλευκοι” γνώρισαν την πρώτη ήττα και πλέον έχουν συγκάτοικο στην κορυφή τον Αστέρα Αρφαρών.

Στο 36′ ο Σκαφιδάς έκανε το 1-0 για την ομάδα του.

Στο 55′ ο Βαϊτσης ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 97′ ο Μαρκάκης έκανε το 2-1 όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Η. Νικολόπουλος με βοηθούς την Σ. Τσαούση και την Ρηγοπούλου.

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ: Ποτηριάδης, Π. Βασιλογιαννακόπουλος, Π. Βασιλογιαννακόπουλος, Στασινόπουλος, Μαρκάκης, Κουτσολίας, Σκαφιδάς, Κυριακάκης, Αντωνίου, Δέμπι.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Αλάμαρας, Τσίνα, Τσαναλίας, Μαγκλαβάς, Μάρης, Βλαχάκης, Δαρσακλής, Βαϊτσης, Γ. Παπαδέας, Γκρίτζαλης. Φιλάι.