Α Τοπικό

ΑΕ ΑΒΙΑΣ: Ε. Τσουλάκος “Εχουμε μείνει πίσω στην βαθμολογία όποτε για εμάς κάθε παιχνίδι είναι τελικός”

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα και πρώτη στην έδρα της σημείωσε η Α.Ε. Αβίας κερδίζοντας με 4-0 την ουραγό της βαθμολογίας Σπερχογείας.

Ετσι το ντέρμπι των ομάδων που μοιράζονταν τις δύο τελευταίες θέσεις στη βαθμολογία του 1ου ομίλου της Α’ τοπικής, “βάφτηκε” κιτρινόμαυρο.

Πλέον ακολουθεί ακόμα ένα δύσκολο παιχνίδι για το συγκρότημα του Διονύση Πουλή εκ νέου εντός έδρας με εκ των πρωτοπόρων Πάμισου Μεσσήνης.

Ο ποδοσφαιριστής της ομάδας του Κάμπου Στάθης Τσουλάκος μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: “Μπήκαμε συγκεντρωμένα στο παιχνίδι ειδικά στα πρώτα 15 λεπτά, απέναντι σε μία δουλεμένη νεαρή, πολλά υποσχόμενη ομάδα για το μέλλον, ευτυχήσαμε να βρεθούμε μπροστα στο σκορ.

Από εκεί και πέρα ελέγξαμε το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο οπου είχαμε και μερικές ευκαιρίες να διευρύνουμε το σκορ. Στο δευτερο ημίχρονο μπήκαμε νωθρά, ίσως υποτιμήσαμε και τον αντίπαλο ο οποιος μας πίεσε αλλά δεν απειληθήκαμε ιδιαιτερα.

Με ατομικές ενέργειες μετά το 60′ συνδυαστήκαμε μπροστά, βρίσκοντας το δρόμο προς τα δίχτυα. Μετά το δευτερο γκολ μεχρι και το τέλος ελέγχαμε πλήρως το παιχνίδι.

Πλέον, έρχεται ακόμα ένα πιο δύσκολο παιχνίδι, με το Πάμισο στο γήπεδό μας, που θα πρέπει να παρουσιαστούμε συγκεντρωμένοι για 90 λεπτά, για να καταφέρουμε να πάρουμε τους πολύτιμους 3 βαθμούς, που θα μας βοηθήσουν πολύ για τη συνέχεια μιας και έχουμε μείνει αρκετά πίσω στη βαθμολογία,  οποτε κάθε ματς για μας στη συνεχεια ειναι τελικός”.