Ποδόσφαιρο

«Καθάρισαν» από το πρώτο ημίχρονο τα Χανιά

Με δύο γκολ του Μπαίροβιτς (3,45+2) και ένα του Βάρκα (45′), τα Χανιά επικράτησαν με 3-0 της Κηφισιάς για την 6η αγωνιστική της Super League 2. Αυτή ήταν και η πρώτη νίκη της ομάδας του Νίκου Παπαδόπουλου για φέτος.

Τα Χανιά είχαν την υπεροχή από τα πρώτα λεπτά, κυριάρχησαν πλήρως σε όλο το πρώτο μέρος και θα μπορούσαν να είχαν σκοράρει περισσότερα από τα τρία γκολ με τα οποία έκλεισαν το πρώτο 45λεπτο. Μόλις στο 4′ ο Μπαΐροβιτς με προβολή έκανε το 1-0, με τους γηπεδούχους στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου να βάζουν για τα καλά τις βάσεις της νίκης με δύο κεφαλιές. Ακριβώς στο 45′ ο Βάρκας σημείωσε το 2-0 για να έρθει ο Μπαΐροβιτς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα να σημειώσει το 3-0 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο τεχνικός της Κηφισιάς, Νίκος Κούστας προχώρησε σε τέσσερις αλλαγές στο ημίχρονο προσπαθώντας να δει την ομάδα του να βγάζει αντίδραση, ωστόσο ο Πρίτσας λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους δεν κατάφερε να βρει στόχο στην ευκαιρία που είχε. Η ομάδα των Χανίων έκανε απλά διαχείριση του σκορ φτάνοντας στην τελική επικράτηση και πανηγυρίζοντας το πρώτο τρίποντο τη φετινή σεζόν, παραμένοντας αήττητη με μια νίκη και πέντε ισοπαλίες.

ΑΟ ΧΑΝΙΑ (Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Κογιέτε, Ζιούλης, Πατάπης, Τσαμούρης, Κάρλος, Παναγιωτούδης, Τριανταφυλλάκος, Μπαΐροβιτς (73′ Κόλα), Βάρκας (68′ Βασιλακάκης), Βασιλόγιαννης

ΚΗΦΙΣΙΑ (Κούστας): Κολοβούρης, Παπαγγελής (46′ Πριόνας), Σωτηράκος, Αρτυματάς, Γκότοβος, Ντοριβάλ (46′ Αγγελόπουλος), Παυλάκης (74′ Τζέλη), Καλλέργης (46′ Πρίτσας), Παπασάββας, Κρητικός, Γιαννιτσάνης (46′ Τετέι)

Πηγή: liganews.gr