Α1 Τοπικό

ΑΟ ΔΩΡΙΟΥ: Μανωλόπουλος “Βάση της εικόνας που έχουμε δείξει μας αδικεί η βαθμολογική θέση”

Στις νίκες με δραματικό τρόπο, μετά από 4 αγωνιστικές επέστρεψε σήμερα ο ΑΟ Δωρίου επικρατώντας 2-1 της ΑΕ Λογγάς.

Το συγκρότημα του Παναγιώτη Πολίμου βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά κατάφερε στα τελευταία τρία λεπτά του αγώνα να γυρίσει τούμπα το ματς και να πάρει βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Επόμενο παιχνίδι είναι με τον Ολυμπιακό Καλαμάτας εκτός έδρας, κόντρα σε μία ομάδα που έχει τους ίδιους στόχους και θα παλέψει το Δώριο για την κατάκτηση ενός θετικού αποτελέσματος.

Ο ποδοσφαιριστής Νίκος Μανωλόπουλος μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: “Είχαμε ένα δύσκολο και υψίστης σημασίας παιχνίδι με μια δυνατή και δυσκολοκατάβλητη ομάδα κατά το οποίο επιθυμούσαμε την νίκη για την ψυχολογική ανάταση της ομάδος αλλά και για βαθμοθηρικούς λόγους.

Στο πρώτο ημίχρονο θα μπορούσαμε να προηγηθούμε γρήγορα στο σκορ χάνοντας κλασσικές ευκαιρίες θα έλεγα αλλά αυτό δεν κατέστη δυνατό, θεωρώ πως ελέγξαμε σε γενικές γραμμές τον ρυθμό του αγώνα κι επιβάλλαμε σε ικανοποιητικό βαθμό τον τρόπο παιχνιδιού μας ,παρά ταύτα το ημίχρονο μας βρήκε στο 0-0.

Από κει και πέρα, στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίσαμε με την ίδια λογική και φιλοσοφία. Παρότι βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, η ομάδα υπέδειξε αντίδραση έβγαλε πάθος και επιθυμία για την ανατροπή και έτσι στα τελευταία εναπομείναντα λεπτά ανατρέψαμε το εις βάρος μας σκορ.

Αυτή την εβδομάδα επικεντρωνόμαστε στο επόμενο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ολυμπιακό Καλαμάτας έτσι ώστε να συνεχίσουμε τις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα. Τέλος, θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου για αυτήν την πολυπόθητη και σημαντική νίκη που φέραμε, γίνεται μια μεγάλη προσπάθεια φέτος στην ομάδα μας από την διοίκηση αρχικά που είναι δίπλα μας σε όλα, όπως και από τον προπονητή μας αλλά κι από όλους τους συμπαίκτες μου ξεχωριστά.

Θεωρώ πως μας αδικεί η βαθμολογική μας θέση, σε συνάρτηση με την εικόνα που έχουμε δείξει στον αγωνιστικό χώρο, έχουμε κοιτάξει κάθε αντίπαλο που έχουμε αντιμετωπίσει στα μάτια και έχουμε παλέψει όλα τα παιχνίδια με σκοπό την νίκη. Τέλος θα ήθελα να ευχηθώ καλή συνέχεια στην αντίπαλη ομάδα και να πετύχει τους στόχους της και ενόψει Χριστουγέννων να ευχηθώ υγεία και μακροημέρευση για όλον τον κόσμο”.