Μαύρη Θύελλα

ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 2-0. Θύελλα και καταιγίδα στη Μεσσήνη η Καλαμάτα.

Φοβερή και τρομερή Μαύρη Θύελλα. Η Καλαμάτα έκανε πάρτι και νίκησε εύκολα και απλά με 2-0 μόνο τον Διαγόρα Ρόδου.

Κόντρα στις άσχημες καιρικές συνθήκες η τοπική μας ομάδα πραγματοποίησε καταπληκτική εμφάνιση ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε μία δίκαιη νίκη και θα μπορούσε ακόμα να πετύχει και άλλα γκολ καθώς είχε δύο δοκάρια με Τάτο και Λουκίνα.

Οι “μελανόλευκοι” έκαναν το τρία στα τρία με σκόρερ του Φελίπε και Μοζέρ, ανεβαίνουν και άλλο στην βαθμολογία και μην ξεχνάμε ότι έχουν πραγματοποιήσει το ρεπό τους και έχουν έναν αγώνα λιγότερο αυτό με τον Αστέρα Βλαχιώτη που αναβλήθηκε την προηγούμενη εβδομάδα.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Σέντρα στη Μεσσήνη: Καλαμάτα – Διαγόρας Ρόδου 0-0.

Στο 10′ σουτ του Τάτου, μπλόκαρε ο Μπίντσης.

Στο 13′ εκτέλεση φάουλ από τον Μπαστιάνο, απεκρούει ο Ταΐρης.

Στο 28′ σοβαρός τραυματισμός του Καρατάσιου. Ασθενοφόρο τον μεταφέρει. Στη θέση του ο Σάιμπερ.

Στο 33′ σέντρα – σουτ του Τάτου η μπάλα σε κόρνερ.

Στο επόμενο λεπτό σουτ του Μπακαγιόκο λίγο άουτ η μπάλα.

Στο 39′ σέντρα – σουτ του Κωνσταντινόπουλου η μπάλα με την βοήθεια του αέρα θα αλλάξει πορεία και θα καταλήξει λίγο άουτ.

Στο 42′ σουτ του Αναστασόπουλου η μπάλα φεύγει άουτ.

Ημίχρονο στη Μεσσήνη. Καλαμάτα – Διαγόρας Ρόδου 0-0. Σε λίγο και πάλι μαζί σας για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στη Μεσσήνη. Καλαμάτα – Διαγόρας Ρόδου 0-0.

Στο 47′ ζητά πέναλτι η Καλαμάτα σε ανατροπή του Φελίπε μέσα στην περιοχή των φιλοξενούμενων.

Στο 49′ Σουτ του Φελίπε μετά από γύρισμα του Μόζερ λίγο έξω από τα δοκάρια του Μπίντση η μπάλα.

Στο 51′ Φελίπε και γκολλλλλ. 1-0 η Καλαμάτα. Ο Μόζερ πέρασε την μπάλα στον Φελίπε ο οποίος έπιασε ένα ωραίο σουτ με φάλτσα. Δεν μπορούσε να αντιδράσει ο Μπίντσης

Στο 60′ σουτ του Κουιρουκίδη η μπάλα θα φύγει πάνω από τα δοκάρια του Ταϊρη.

Στο 63′ λάθος των αμυντικών της Καλαμάτας, ο επικίνδυνος Κουιρουκίδης δεν μπορεί εξ’ επαφής να πετύχει γκολ.

Στο 67′ Μοζέρ και γκολλλλ 2-0 η Καλαμάτα.

Στο 70′ σουτ φοβερό του Τάτου η μπάλα στο δοκάρι.

Στο 75′ ο Κόκκορης βγήκε σε τετ α τετ ύστερα από μαγική μπαλιά του Μαρκόφσκι αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

Στο 82′ σουτ του Μαβινγκά ύστερα από πάσα του τρομερού Μαρκόφσκι, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Διαγόρα Ρόδου.

Στο 90′ τέσσερα λεπτά ακόμα στο γήπεδο της Μεσσήνης.

Στο 92′ τετ α τετ ο Λουκίνας η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Μπίντση.

94′ Τέλος παιχνιδιού. Καλαμάτα – Διαγόρας Ρόδου 2-0.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Ταΐρης, Παπατόλιος, Αναστασόπουλος, Μπακαγιόκο, Κωνσταντινόπουλος, Μοζέρ, Τσαγκαλίδης (80′ Σκεντεράι), Ματέους (80′ Mαβινγκά), Τάτος, Φελίπε (63′ Κόκκορης), Μαρκόφσκι (86′ Λουκίνας).

Διαγόρας Ρόδου: Μπιντσής, Τοπαλ, Σινγκ (74′ Παραστασίδης), Καρατάσιος (24′ λ.τρ. Σάιμπερτ), Ρουγκαλάς, Μουμίν, Πίσπας (56′ Mιράντα), Λαμπίρης (74′ Τάτσης), Κουιρουκίδης, Ζούνης, Μπαστιάνος.