Μαύρη Θύελλα

ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΖΩΝΤΑΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ)

Καλησπέρα σας φίλοι και φίλες του taklin.gr. Θα έχετε την ευκαιρία να παρακολουθήσετε ζωντανά την εξέλιξη του παιχνιδιού Καλαμάτα – Διαγόρας Ρόδου.

Η σημερινή 11αδα:

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Ταΐρης, Παπατόλιος, Αναστασόπουλος, Μπακαγιόκο, Κωνσταντινόπουλος, Μοζέρ, Τσαγκαλίδης (80′ Σκεντεράι), Ματέους (80′ Mαβινγκά), Τάτος, Φελίπε (63′ Κόκκορης), Μαρκόφσκι (86′ Λουκίνας).

Διαγόρας Ρόδου: Μπιντσής, Τοπαλ, Σινγκ (74′ Παραστασίδης), Καρατάσιος (24′ λ.τρ. Σάιμπερτ), Ρουγκαλάς, Μουμίν, Πίσπας (56′ Mιράντα), Λαμπίρης (74′ Τάτσης), Κουιρουκίδης, Ζούνης, Μπαστιάνος.

Σέντρα στη Μεσσήνη: Καλαμάτα – Διαγόρας Ρόδου 0-0.

Στο 10′ σουτ του Τάτου, μπλόκαρε ο Μπίντσης.

Στο 13′ εκτέλεση φάουλ από τον Μπαστιάνο, απεκρούει ο Ταΐρης.

Στο 28′ σοβαρός τραυματισμός του Καρατάσιου. Ασθενοφόρο τον μεταφέρει. Στη θέση του ο Σάιμπερ.

Στο 33′ σέντρα – σουτ του Τάτου η μπάλα σε κόρνερ.

Στο επόμενο λεπτό σουτ του Μπακαγιόκο λίγο άουτ η μπάλα.

Στο 39′ σέντρα – σουτ του Κωνσταντινόπουλου η μπάλα με την βοήθεια του αέρα θα αλλάξει πορεία και θα καταλήξει λίγο άουτ.

Στο 42′ σουτ του Αναστασόπουλου η μπάλα φεύγει άουτ.

Ημίχρονο στη Μεσσήνη. Καλαμάτα – Διαγόρας Ρόδου 0-0. Σε λίγο και πάλι μαζί σας για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στη Μεσσήνη. Καλαμάτα – Διαγόρας Ρόδου 0-0.

Στο 47′ ζητά πέναλτι η Καλαμάτα σε ανατροπή του Φελίπε μέσα στην περιοχή των φιλοξενούμενων.

Στο 49′ Σουτ του Φελίπε μετά από γύρισμα του Μόζερ λίγο έξω από τα δοκάρια του Μπίντση η μπάλα.

Στο 51′ Φελίπε και γκολλλλλ. 1-0 η Καλαμάτα. Ο Μόζερ πέρασε την μπάλα στον Φελίπε ο οποίος έπιασε ένα ωραίο σουτ με φάλτσα. Δεν μπορούσε να αντιδράσει ο Μπίντσης

Στο 60′ σουτ του Κουιρουκίδη η μπάλα θα φύγει πάνω από τα δοκάρια του Ταϊρη.

Στο 63′ λάθος των αμυντικών της Καλαμάτας, ο επικίνδυνος Κουιρουκίδης δεν μπορεί εξ’ επαφής να πετύχει γκολ.

Στο 67′ Μοζέρ και γκολλλλ 2-0 η Καλαμάτα.

Στο 70′ σουτ φοβερό του Τάτου η μπάλα στο δοκάρι.

Στο 75′ ο Κόκκορης βγήκε σε τετ α τετ ύστερα από μαγική μπαλιά του Μαρκόφσκι αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

Στο 82′ σουτ του Μαβινγκά ύστερα από πάσα του τρομερού Μαρκόφσκι, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Διαγόρα Ρόδου.

Στο 90′ τέσσερα λεπτά ακόμα στο γήπεδο της Μεσσήνης.

Στο 92′ τετ α τετ ο Λουκίνας η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Μπίντση.

94′ Τέλος παιχνιδιού. Καλαμάτα – Διαγόρας Ρόδου 2-0.