Α Τοπικό

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ – ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ 3-0. Ονειρεμένη εμφάνιση και σπουδαία νίκη. Άχαστες ευκαιρίες ο ΑΟΜ (ΦΩΤΟ)

Ονειρεμένη εμφάνιση από τον ταλαντούχο επιθετικό Ηρακλή Καραχάλιο που έβαλε φαρδιά πλατιά την υπογραφή του στην αναμέτρηση και στην νίκη της ομάδας του με 3-0 επί του ΑΟ Μεθώνης.

Το ματς έγινε κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες με δυνατό αέρα και ισχυρή βροχόπτωση ανά διαστήματα με τους φιλοξενούμενους στο πρώτο ημίχρονο και με τον αέρα υπέρ τους να χάνουν τεράστιες ευκαιρίες αλλά να πέφτουν πάνω σε έναν εξαιρετικό σήμερα Γιώργο Κυριακόπουλο.

Στο δεύτερο μέρος, το Καλό Νερό ήταν κυρίαρχο και πέτυχε άλλα δύο γκολ κλειδώνοντας το σημαντικό τρίποντο εν όψει της δύσκολης συνέχειας.

Τέλος να σημειωθεί ότι στο ημίχρονο οι δύο ομάδες άλλαξαν εμφάνιση γιατί είχαν γίνει μούσκεμα οι φανέλες από το πολύ νέρο.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο 6′ κόρνερ του Κουντάνη, κεφαλιά του Καραχάλιου και 1-0.

Στο 9′ φοβερό σουτ του Σαμπάνι, έδιωξε εντυπωσιακά ο Κυριακόπουλος.

Στο 17′ σουτ του Μπούρδου με την βοήθεια του αέρα, έδιωξε και πάλι ο Κυριακόπουλος.

Στο 25′ σουτ του Σαμπάνι έξω από την περιοχή και πάλι ο Κυριακόπουλος διώχνει εντυπωσιακά.

Στο 32′ ο Καραχάλιος σε τετ α τετ μετά από πάσα του Βλαχόπουλου, απέκρουσε ο Μίντζηρας.

Στο 36′ ο Μαλισόβας για τον Καραχάλιο δεν πρόλαβε προς κενής εστίας.

Στο 43′ ο Σαμπάνι έκανε το σουτ η μπάλα πέρασε άουτ.

Στο 72′ φάουλ του Κουντάνη τσίμπαει ο Καραχάλιος για να σημειώσει το 2-0.

Στο 89′ ο Βλαχόπουλος με ωραία πάσα έδωσε για τον Καραχάλιο που θα διαμορφώσει το τελικό 3-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Καρβούνης, με βοηθούς τους Τσοπανάκη και Γ. Μιχαλόπουλο.

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ: Κυριακόπουλος, Γκούσκος, Βλάμης, Περιβολάρης, Ντιόπ (82′ Καραβίτης), Αριδάς, Παπαδημητρίου, Κουντάνης, Καραχάλιος, Βλαχόπουλος, Μαλισοβας (74′ Κυριακούλης).

ΑΟ ΜΕΘΩΝΗΣ: Μίντζηρας, Ζόμπολος, Μπίζος, Σαμπάνι, Κουτίβας (70′ Τρυφωνόπουλος), Μπούρδος (87′ Χρόνης), Τσάνε, Σούλα, Καγιανάς (67′ Παυλόγιαννης), Τσέλιος, Δασκαλάκης.