Γ Εθνική

«Πέταξε» δύο βαθμούς το Καναλάκι

Κόλλησε στην λάσπη ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου μένοντας στο ισόπαλο 1-1 με τον Αίαντα Γαστούνης, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Ο Παπαχριστόπουλος με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Αίαντα Γαστούνης στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης με τον ΠΑΣ Αχέρων να απαντάει λίγα λεπτά μετά στο 20ο λεπτό με κεφαλιά του Βέρμπη μετά από σέντρα του Γεωργίου.

Με το γκολ του Βέρμπη το σκορ διαμορφώθηκε στο 1-1 και δεν κατάφερε καμία από τις δύο ομάδες να το αλλάξει μέχρι το τέλος του αγώνα.

Συνθέσεις:

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (Βαγγέλης Τζιάρρας): Βλάχος, Καπίας, Ντατίδης, Ζδράβος, Βασιλειάδης (Κωνσταντίνου 64′), Παπανίκου, Καραμποϊκης (Εμβραΐζογλου 64′), Πότσης (Νικολάου 81′), Βέρμπης, Τσούτσης (Ροβίνας 77′), Γεωργίου (Κωσταμένας 77′)

Αίας Γαστούνης (Γαβριλόπουλος): Λαδάς, Μπουρδέκας, Κατελούζος, Χαρίζι, Βάτσης, Τσακοπλάκος, Σταθάτος (Ρίτσιουμ 80′), Δούμος, Βράπι, Παπαχριστόπουλος, Ντελγκάδο.

Πηγή: liganews.gr