Α Τοπικό

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ 3-2. Με σούπερ ανατροπή και Χρόνη. Αύξησε και άλλο την διαφορά (ΦΩΤΟ)

Τέλλος Άγρας για μεγάλα πράγματα φέτος…. Η ομάδα του Δημήτρη Λίτσα μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ στο σημερινό παιχνίδι με την Κορώνη αλλά κατάφερε μέσα σε πέντε λεπτά να γυρίσει το ματς και να πάρει μία μεγάλη νίκη.

Έτσι οι “ερυθρόλευκοι” συνεχίζουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του Β’ ομίλου και μάλιστα αύξησαν την διαφορά από Εράνη και Κυπαρισσία που ήρθαν ισόπαλες με σκορ 1-1 στους τέσσερις βαθμούς και στους πέντε από την Κορώνη.

Μία Κορώνη που μπήκε δυνατά στο ματς προηγήθηκε με 0-1 με τρομερό γκολ του Σπανού αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη και μπορεί να μείωσε σε 3-2 δέκα λεπτά πριν το τέλος αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει και άλλο γκολ και να πάρει τον έναν βαθμό.

Μόλις στο 3′ ο Σπανός με απευθείας εκτέλεση φάουλ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του (0-1).

Στο 27′ ο Χρόνης κατάφερε να φέρει το παιχνίδια στα ίσια (1-1).

Στο 32′ και μέσα σε λίγα λεπτά ήρθε η ανατροπή με τον Μπολούν σε 2-1.

Στο 64′ ο Χρόνης και πάλι που ήταν από τους πρωταγωνιστές σημείωσε το 3-1.

Στο 81′ ο Γαλανόπουλος με κεφαλιά μείωσε για το τελικό αποτέλεσμα (3-2).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Καρβούνης με βοηθούς τους Π. Νικολόπουλο και Κασκάνη.

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Λαμπίρης, Καραχάλιος, Κυριάκος Λυμπερόπουλος, Αλεβίζος, Βελισσάρης, Ηλιόπουλος, Χρόνης, Μπολούν, Μπακάκης (69′ Λακριντής), Κώστας Λυμπερόπουλος (93′ Γεωργιόπουλος), Αναστασόπουλος (86′ Σερέτης).

ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ: Ματθαίος – Λίβας, Παναγιωτόπουλος (68′ Σταματόπουλος), Τέντες, Κουτσουμπός, Φέστας (32′ λ.τρ. Μάραντος), Τσιμικλής, Σπανός, Μερκούρης, Μουτζούρης, Κάνιστρας (86′ Σταμάτης), Γαλανόπουλος.