Ποδόσφαιρο

Έβαλε δύσκολα στην Ρόδο ο Ηρόδοτος

Με ένα γκολ του Παπάζογλου στο 63′ η Ρόδος έκαμψε την αντίσταση του Ηροδότου για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Super League 2.

Ο Ηρόδοτος δεν κατάφερε για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι να πάρει κάτι και παραμένει κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού, τέσσερις βαθμούς μακριά!

Η Ρόδος έφτασε δύο φορές κοντά στο γκολ, περίπου στο ημίωρο, αλλά η προσπάθεια του Χαλκιαδάκη πρώτα έφυγε λίγο έξω και η κεφαλιά του Καντέ στο 27′ σταμάτησε στο δοκάρι του Θεοδωράκη.

Τελικά οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Παπάζογλου με ωραία προσπάθεια έκανε το 1-0. Ο ίδιος παίκτης είχε απειλήσει στο 47′. Στα τελευταία λεπτά, η Ρόδος διαχειρίστηκε το προβάδισμα χωρίς ν’ απειληθεί αισθητά και κράτησε τη νίκη.

Ρόδος (Σωτήρης Αντωνίου): Θεοδωράκης, Χύσι (60′ Δελαπόρτας, 83′ λ.τρ. Σουλάι), Καψάλης, Μακριδημήτρης, Μίγγος, Μάρκοβιτς, Μαρκόφσκι, Σταματελόπουλος, Σάαντο, Αδαμάκης (40′ Τσάβες), Παπάζογλου

Ηρόδοτος (Γιάννης Τάτσης): Δερμιτζάκης, Χαλκιαδάκης, Καντέ (80′ Αποστολίδης), Σουρνάκης, Λουμπάκης (68′ Βρεττός), Ι. Κοιλιάρας, Καργιωτάκης (68′ Γκίνη), Δημ. Κοιλιάρας, Κόρτσαμ, Χατζησάββας, Ρουσσάκης.

Πηγή: liganews.gr