Μαύρη Θύελλα

Η Καλαμάτα… σκόρπισε τη Ζάκυνθο με 5-0

Καυτή Καλαμάτα πήρε την 5η σερί της νίκη, διαλύοντας 5-0 την Ζάκυνθο! Έτσι η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας και πλησίασε την κορυφή!

Στο 25’ ο Λουκίνας άνοιξε το σκορ για τη Μαύρη Θύελλα και μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του πρώτου μέρους δεν άλλαξε κάτι.

Η Καλαμάτα μπήκε με φόρα και στο δεύτερο μέρος με τον Αναστασόπουλο στο 50’ να κάνει το 2-0 και τον Παυλίδη πέντε λεπτά αργότερα το 3-0, με την Ζάκυνθο να μην μπορεί να αντιδράσει.

Οι γηπεδούχοι δεν σταμάτησαν εκεί και στο 69’ ο Φελίπε έκανε το 4-0, με τον Μαρκόφσκι στο 90+2′ νανα διαμορφώνει το τελικό 5-0!

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Έναρξη του αγώνα

2′ Κεφαλιά του Λουκίνα μετά από φάση διαρκείας, άουτ η μπάλα.

24′ 1-0 Ο Λουκίνας ανοίγει το σκορ για την Καλαμάτα.

35′ σουτ του Κάρλος απέκρουσε ο Ταΐρης.

39′ Τετ α τετ του Λουκίνα η μπάλα άουτ.

41′ Σέντρα του Τσελεπίδη, κεφαλιά του Λουκίνα η μπάλα άουτ.

44′ Σουτ του Φελίπε από το ύψος της μικρής περιοχής η μπάλα ελάχιστα άουτ με τους παίκτες όμορφες Καλαμάτας να ζητούν πέναλτι καθώς υποστηρίζουν ότι βρήκε σε αμυντικό και άλλαξε πορεία.

45′ Ημίχρονο. Καλαμάτα – Ζάκυνθος 1-0.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με μια αλλαγή. Μέσα ο Παπατόλιος, έξω ο Μπακαγιόκο.

49′ Γκολλλλ. 2-0 ο Αναστασόπουλος. Ο Λουκίνας έκανε το σουτ, ο τερματοφύλακας της Ζακύνθου απέκρουσε, η μπάλα έφθασε όμως στον Αναστασόπουλο που από κοντά έγραψε το 2-0.

54′ Γκολλλ…3-0 με Παυλίδη. Ο Λουκίνας συμμετέχει και σε αυτό το γκολ, αλλάζει την μπάλα με τον Παυλίδη ο οποίος με πλασέ θα διαμορφώσει το 3-0 για την τοπική μας ομάδα.

68′ Γκολλλ. 4-0 με Φελίπε. Σουτ του Μαρκόφσκι η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Φελίπε έγραψε το 4-0.

88′ Σουτ του Κωνσταντινόπουλου απεκρούει ο Πατσιογιώργος.

90′ Ο Βάλισον έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι. Το ριμπάουντ ο Μακρόφσκι και 5-0.

Καλαμάτα (Νίκος Αναστόπουλος): Ταΐρης, Κωνσταντινόπουλος, Μπακαγιόκο (46′ Παπατόλιος), Τσελεπίδης, Μοζέρ (65′ Μαρκόφσκι), Αναστόπουλος, Ματέους (65′ Μαβινγκά), Παυλίδης, Κόκκορης (74′ Νάνι), Φελίπε 74′ Βάλισον), Λουκίνας.

Ζάκυνθος (Δημήτρης Νόλης): Πατσιογιώργος, Κολεύρης, Μαρίνος, Καλλιβωκάς, Κούνια, Σούρμπης (67′ Καψάσκης), Ντάσης, Τελλέν, Σολ, Κάρλοζ (89′ Μπελερής),  Γιούτα