Ποδόσφαιρο

Ματσάρα στο Αιγάλεω με τέσσερα γκολ, αποβολή και δοκάρι στο 94′

Σε ένα συναρπαστικό ματς στο Αιγάλεω, η αήττητη ΑΕΚ Β’ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τον ΟΦ Ιεράπετρας, με τους κιτρινόμαυρους να έχουν δοκάρι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η ΑΕΚ Β’ προηγήθηκε μόλις στο 10′ με γκολ του Ευθύμη Χριστόπουλου. Οι κιτρινόμαυροι είχαν τον έλεγχο, είχαν ακόμα μια ευκαιρία στο 16′ με τον Κοσίδη.

Όμως ο ΟΦ Ιεράπετρας ανέτρεψε το σκορ με γκολ τον Νίκολας Αντερέγκεν στο 25′ με διαγώνιο σουτ και Τοριμπιό στο 42′ με κεφαλιά.

Στο 50′ ο Γιούσης στο σουτ που επιχείρησε είδε την μπάλα να περνάει δίπλα από το δοκάρι του Καραγκιόζη, ενώ στο 64′ ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων μπλόκαρε την προσπάθεια του Μπούση. Ένα λεπτό αργότερα οι ισορροπίες άλλαξαν με τον ΟΦ Ιεράπετρας να μένει με δέκα παίκτες λόγω δεύτερης κίτρινης κάρτας που αντίκρισε ο Μπλάνκο για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπάμπη.

Τελικά στο 85′ ο Χρηστος Γιούσης έδωσε την λύση καθώς με πλασέ από κοντά ισοφάρισε σε 2-2, σκορ το οποίο παρέμεινε ως το τέλος της αναμέτρησης.

Η ΑΕΚ πίεσε και έψαξε την ανατροπή στην ανατροπή έχοντας δοκάρι σε σουτ του Ιατρούδη στο 90+4′.

Με το αποτέλεσμα αυτό η Β’ ομάδα του δικεφάλου παρέμεινε αήττητη έχοντας 18 βαθμούς σε οκτώ αγώνες, καθώς αυτή ήταν η τρίτη ισοπαλία της στη Super League 2.

Από την πλευρά του ο ΟΦ Ιεράπετρας 13ος με 9 βαθμούς σε επίσης οκτώ παιχνίδια.

ΑΕΚ Β’ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος) : Γκίνης, Μπούσης(80′ Αμούρ), Κορνέζος, Λάτσι, Παρράς, Μπάμπης(69′ Τζ. Γκαρσία), Μουστακόπουλος, Γερολέμου, Χριστόπουλος, Γιούσης, Κοσίδης(80′ Ιατρούδης)

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Στάικος Βεργέτης): Καραγκιόζης, Ντελορέντζι, Καρδάρης(69′ Ψάνης), Κοντοές, Ντι Λορέντσο, Τορίμπιο, Λεμονής, Μεσιντόρο, Μπενίτεθ, Μπλανκ Καζάου, Αντερέγκεν.

Πηγή: liganews.gr