Connect with us

Β Τοπικό

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΕ Α’, Β’ ΚΑΙ Γ’ ΟΜΙΛΟ

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής, η βαθμολογία και η επόμενη (8η) αγωνιστική στο Πρωτάθλημα της Β’ Τοπικής, σε Α’, Β’ και Γ’ όμιλο έχουν ως εξής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα (8η)

Θύελλα Παραλίας – Ικαρος Καλαμάτας 2-0

Ερασιτέχνες Καλαμάτας – Πράσινα Πουλιά

Αίαντας Καλαμάτας – Παναθηναϊκός Καλαμάτας 0-5

Α.Ο. Λαιΐκων – Κεραυνός Καλαμάτας 2-2

ΑΕΠΣ Αρις Καλαμάτας – Δαναός 3-3

ΠΑΟΚ Καλαμάτας – Πατίστα 3-0 α.α.

Η βαθμολογία (8η)

  1. Eρασιτέχνες Καλαμάτας 24
  2. Παναθηναϊκός Καλαμάτας 18
  3. ΑΕΠΣ Άρις Καλαμάτας 17
  4. Κεραυνός Καλαμάτας 17
  5. ΠΑΟΚ Καλαμάτας 12
  6. ΑΟ Λαιϊκων 11
  7. Δαναός Καλαμάτας 9
  8. Πράσινα Πουλιά 5
  9. Αίαντας Καλαμάτας 4
  10. Θύελλα Παραλίας 7
  11. Ίκαρος Καλαμάτας 4
  12. ΑΟ Πατίστα 0

Η επόμενη αγωνιστική (9η)

Ικαρος Καλαμάτας – Πράσινα Πουλιά

Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Θύελλα Παραλίας

Κεραυνός Καλαμάτας – Ερασιτέχνες Καλαμάτας

Δαναός Καλαμάτας – Αίαντας Καλαμάτας

ΑΟ Πατίστα – Α.Ο. Λαιΐκων 0-3 α.α.

ΠΑΟΚ Καλαμάτας – ΑΕΠΣ Αρις Καλαμάτας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα (8η)

Κυπάρισσος Τριφυλίας – Παπαφλέσσας Άμφειας 3-0 α.α.

Νίκη Πλάτης – Ερμής Καλαμάτας αναβολή

ΑΟ Ασπρόχωμα – Αστέρας Βαλύρας 0-3 α.α.

Ολυμπιακός Διαβολιτσίου – Ατρόμητος Πλατύ 2-0

ΑΟ Πανευαϊκός – Θύελλα Μερόπης 0-3 α.α.

Ρεπό:  Διαγόρας Κοπανακίου

Η βαθμολογία (8η)

  1. Ολυμπιακός Διαβολιτσίου 21
  2. Ατρόμητος Πλατύ 15
  3. Διαγόρας Κοπανακίου 13
  4. Νίκη Πλάτης 13
  5. Ερμής Καλαμάτας 12
  6. Θύελλα Μερόπης 12
  7. Αστέρας Βαλύρας 9
  8. Κυπάρισσος Τριφυλίας 9
  9. ΑΟ Πανευαϊκός 0
  10. ΑΟ Ασπρόχωμα 0
  11. Παπαφλέσσας Άμφειας 0

Η επόμενη αγωνιστική (9η)

Παπαφλέσσας Άμφειας – Ερμής Καλαμάτας 0-3 α.α.

Αστέρας Βαλύρας – Κυπάρισσος Τριφυλίας

Ατρόμητος Πλατύ – ΑΟ Ασπρόχωμα 3-0 α.α.

Θύελλα Μερόπης – Διαγόρας Κοπανακίου

ΑΟ Πανευαϊκός – Ολυμπιακός Διαβολιτσίου 0-3 α.α.

Ρεπό:  Νίκη Πλάτης

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα (8η)

Νέδουσα Αλαγονίας – Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης αναβολή

ΑΟ Φοινικούντας – Νέστωρ Πύλου 3-0

ΑΟ Στενωσιάς – ΑΕ Γαργαλιάνων 3-0 α.α.

ΑΟ Μιλτιάδης – Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου 2-1

Μεσσηνιακός Γ.Σ. – Δόξα Καλαμάτας 2-0

Ρεπό: ΠΑΟ Καλλιθέας

Η βαθμολογία (8η) 

  1. Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου 16
  2. ΑΟ Μιλτιάδης 16
  3. ΑΟ Φοινικούντας 16
  4. Μεσσηνιακός Γ.Σ. 13
  5. Δόξα Καλαμάτας 12
  6. ΠΑΟ Καλλιθέας 10
  7. ΑΟ Στενωσιάς 10
  8. Νέστωρ Πύλου 4
  9. Νέδουσα Αλαγονίας 4
  10. Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης 3
  11. ΑΕ Γαργαλιάνων 0

Η επόμενη αγωνιστική (9η)

Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης – Νέστωρ Πύλου

ΑΕ Γαργαλιάνων – Νέδουσα Αλαγονίας

Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου – Στενωσιά

Δόξα Καλαμάτας – ΠΑΟ Καλλιθέας

Μεσσηνιακός Γ.Σ.- ΑΟ Μιλτιάδης

Ρεπό: ΑΟ Φοινικούντας

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Lupus








More in Β Τοπικό