Γ Εθνική

ΑΟ ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΑΙΑΣ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ 3-1. Φινάλε με νίκη για το 2021

Στις επιτυχίες με εμφατικό τρόπο επέστρεψε σήμερα ο ΑΟ Διαβολιτσίου ο επικράτησε εντός έδρας στο γήπεδο του Μελιγαλά με 3-1 του Αίαντα Γαστούνης.

Οι “νερατζούρι” ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και πήραν δίκαια το σημαντικό τρίποντο κλείνοντας με θετικό τρόπο τις φετινές υποχρεώσεις για το 2021.

Επίσης, η ομάδα του Μάρκου Στεφανίδη ανέβηκε ξανά στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας έναν αγώνα λιγότερο αυτό με τον Εθνικός Σκουλικάδου που θα πραγματοποιηθεί στις 5 Ιανουαρίου και με νεα νίκη στο συγκεκριμένο παιχνίδι θα ανέβει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο γκολ στο 33ο λεπτό με τον Πάγια και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Γουερέ.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 55ο λεπτό ο Μουλιάτος σημείωσε το 3-0 ενώ στο τέλος του ματς οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκολ της τιμής.

ΑΟ Διαβολιτσίου (Μάρκος Στεφανίδης): Μπεσσής, Πιτσιλής, Καντούτσης, Μπαλόπουλος, Θώδης, Πάγια, Μουλιάτος (77’ Τσιγαρίδης), Δημητρίου, Στραβάκος (77’ Κρεμμύδας), Ηλιόπουλος, Γουερέ.

Αίαντας Γαστούνης (Αλέξης Γαβριλόπουλος): Λαδάς, Ζοάου Πιτσιούλη, Κατελούζος, Μπερδέκας, Βατσής, Ρούνης, Παπαχρηστόπουλος, Δούλος, Μπράφου, Στάνης (90΄ Καράμπελας), Ντελγκάδο.