Α1 Τοπικό

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ: Αναστασόπουλος “Συγχαρητήρια σε όλους για την πορεία του πρώτου γύρου. Τώρα αρχίζουν τα πολύ δύσκολα”

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος της Α1 Τοπικής κατηγορίας μετά το τέλος του πρώτου γύρου βρίσκεται ο Αστέρας Αρφαρών.

Η ομάδα του Δημήτρη Αναστασοπούλου κατάφερε να αναδειχθεί πρωταθλητής χειμώνα με 25 βαθμούς έχοντας στο ενεργητικό της 8 νίκες, 1 ισοπαλία (1-1 με Θύελλα Χαρακοπιού) και 2 ήττες (με Ολυμπιακό Καλαμάτας και Ηρακλή Καλαμάτας).

Ο προπονητής του Αστέρα Αρφαρών Δημήτρης Αναστασόπουλος μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: “Ήταν ένα δύσκολο ματς, μπήκαμε πολύ δυνατά πιέζοντας τον αντίπαλο στο πρώτο ημίχρονο πετυχαινοντας δύο γκολ ενώ είχαμε ένα δοκάρι και άλλες 3 με 4 ευκαιρίες. Ξέραμε ότι μέ νίκη θα είμαστε πρωτοι.

Παρόλο που στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε ένα, δύο λάθη στην τακτικη συμπεριφορα, διαχειστηκαμε το σκορ και πήραμε μια σημαντική νίκη η οποία μας έφερε μόνους πρώτους.

Θέλω να δώσω συγχαρητήρια για την προσπάθεια στον πρώτο γύρο σε όσους ασχολούνται με την ομάδα και ειδικά στους παίκτες μου, θα συνεχίσουμε τη Προσπαθεια για να είμαστε πιο δυνατοί στη συνέχεια. Τώρα αρχίζουν τα πολύ δύσκολα.

Εν όψει των εορτών θέλω να ευχηθώ σε όλο το κόσμο το πολύτιμο αγαθό την υγεία και να ζούμε όλοι τη ‘στιγμή’ είναι πολύ σημαντικό. Καλές γιορτές σε ολο το κοσμο”.