Α Τοπικό

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ: Λυμπερόπουλος “Συνεχίζουμε με θετική σκέψη και ψυχολογία”

Αγχωτική νίκη με 1-0 και γκολ στις καθυστερήσεις για την Εράνη στο ματς με τον Απόλλωνα Πεταλιδίου!

Οι “πράσινοι” ήταν ανώτερη σε όλη σχεδόν τη διάρκεια του αγώνα, είχαν μεγάλη κατοχή μπάλας και ορισμένες ευκαιρίες που δεν τις έκαναν γκολ.

Με αυτό το τρίποντο η ομάδα του Κώστα Λυμπερόπουλου μείωσε στον ένα βαθμό την διαφορά από τον Τέλλο Αγρα που βρίσκεται στην κορυφή.

Ο προπονητής της Εράνης Φιλιατρών Κώστας Λυμπερόπουλος μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: “Είχαμε κακό πρώτο μέρος και έπρεπε να ανεβάσουμε την αποδοση μας στο δεύτερο καθώς όσο δεν ερχόταν νωρις το γκολ που θα μας έδινε τη νίκη κυριαρχούσε η πίεση για το αποτέλεσμα που ήρθε τελικά στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Κρατάμε την προσπάθεια του δεύτερου ημιχρόνου και συνεχίζουμε με θετικη σκέψη και ψυχολογία. Βγαίνουμε από ένα πρόγραμμα οκτώ αγώνων σε ένα μήνα και με τη περίοδο των γιορτών να γεμίσουμε μπαταρίες για τη δύσκολη συνέχεια.

Εύχομαι Καλες γιορτές υγεία και ευτυχία σε όλο το κόσμο”.