Α Τοπικό

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΤΑΛΙΔΙΟΥ 1-0. Λύτρωση στο 94′ με Κώστα Λυμπερόπουλο (ΦΩΤΟ)

Η ομάδα του Πεταλιδίου έβαλε δύσκολα στον πρωτοπόρο Άγρα, με τους “ερυθρόλευκους” να φτάνουν σε δύσκολη νίκη χάρη σε εύστοχο πέναλτι του Λυμπερόπουλου, ο οποίος διαμόρφωσε στο 94′ το τελικό 1-0.

Οι “ερυθρόλευκοι” έστω και με αυτό τον τρόπο πήραν την νίκη και παραμένουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του Β’ ομίλου της Β’ Τοπικής.

Το Πεταλίδι κέρδισε τις εντυπώσεις στο σημερινό ματς και έφθασε μία ανάσα, πολύ κοντά στο να πάρει ένα σημαντικό βαθμό.

Ο Τέλλος Άγρας είχε την κατοχή στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού και έκανε ευκαιρίες. Στο πρώτο μέρος είχε δοκάρι με κεφαλιά του Λυμπερόπουλου, ενώ ο ίδιος παίκτης λίγη ώρα αργότερα είχε μία ακόμη ευκαιρία με κεφαλιά.

Κλασσική ευκαιρία για γκολ ήταν αυτή του Λακριντή, στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, με τον νεαρό να μην καταφέρνει να σπρώξει την μπάλα σε κενή εστία (πάτησε την μπάλα) μετά από πολύ ωραία ενέργεια και σέντρα από τα πλάγια του Λυμπερόπουλου.

Τα λεπτά κυλούσαν και στο 93′ ο Αναστασόπουλος κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Λυμπερόπουλος δίνοντας τους τρεις πολύτιμους βαθμούς της νίκης στους ερυθρόλευκους.

Διαιτητικό Τρίο: Ρέκκας, Αντωνόπουλος, Χ. Μπουρίκας

Τέλλος Άγρας: Λαμπίρης, Καραχάλιος, Αλεβίζος, Βελισσάρης, Θ. Τσόπελας (56′ Κυριάκος Λυμπερόπουλος), Ηλιόπουλος, Μπορούν, Χρόνης (56′ Αναστασόπουλος), Λακριντής (56′ Μπακάκης), Κώστας Λυμπερόπουλος, Σερέτης (56′ Α. Τσόπελας).

Απόλλων Πεταλιδίου: Αργυρόπουλος, Θ. Αθανασόπουλος (56′ Ψυχογιάννης), Καραμούζης, Σεφεράσι, Πανταζόπουλος, Φωτόπουλος, Ψυχογιάννης, Θεριός (88′ Μπογκντάνι), Λάζαρης (71′ Δ. Αθανασόπουλος), Σταματελόπουλος, Μέμα.