Α Τοπικό

ΑΟ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ – ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 0-3. Με τριάρα πέρασε από το Π. Γεωργανάς (ΦΩΤΟ)

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερο πρόβλημα ο Πάμισος Μεσσήνης νίκησε στην έδρα της Σπερχογείας την ομώνυμη ομάδα με σκορ 3-0.

Οι Νησιώτες με ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και δύο γκολ στην επανάληψη πήραν το αποτέλεσμα που ήθελαν και παραμένουν στο κυνήγι Θουρίας και Μάνης.

Αντίθετα, οι γηπεδούχοι πάλεψαν για ένα θετικό αποτέλεσμα αλλά δεν τα κατάφεραν και βρίσκονται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Βαγγέλης Κουλόπουλος άνοιξε το σκορ στο 30′ για τον Πάμισο με σουτ για το 0-1.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 59′ ο νεαποκτηθείς Στάθης Βλάχος έκανε το 0-2 κάνοντας ονειρικό ντεμπούτο με την φανέλα των “πρασίνων”.

Το τελικό 0-3 σημείωσε λίγο πριν το τέλος (στο 87′) ο Διονύσης Παπαδόπουλος.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ψηλοπαναγιώτης, με βοηθούς την Αθανασοπούλου και τον Αντωνόπουλο.

ΑΟ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ: Κ. Κακαλέτρης, Τζεφερεμιναίος (65′ Μάτση), Α. Κακαλέτρης, Μαστροκάλος, Λένα, Σπύρος, Μπουρίκας, Μαραβέλας (87′ Τσιάκας), Π. Κακαλέτρης (57′ Γουδέλης), Σώκαλης (65′ Δημητρίου), Ντάβος.

ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Οικονομόπουλος, Αριστομενόπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Σεντεμέντες, Φιλόπουλος, Μπορχάν (63′ Ντίσα), Τιμπλαλέξης (83′ Λυμπερόπουλος), Δεμπεγιώτης, Παπαδόπουλος, Κουλόπουλος (83′ Στασινόπουλος), Βλάχος (72′ Κανανάι).