Β Τοπικό

ΚΥΠΑΡΙΣΣΟΣ FC: Ποδαρικό με το αριστερό…

Ανακοίνωση από την διοίκηση του Κυπάρισσου Τριφυλίας όσον αφορά το χθεσινό παιχνίδι με τον Αστέρα Βαλύρας.

Ποδαρικο με το … αριστερό για την ομάδα μας καθώς στο πρώτο παιχνίδι του 2022, γνώρισε την ήττα στις λεπτομέρειες από τον Αστέρα Βαλύρας, με σκορ 1-0 στο Μαρακανά του Κάμπου.

Οι γηπεδούχοι πήραν το τρίποντο χάρις το πανέμορφο τέρμα του Τσιλικου στο 17ο λεπτό, σε μια αναμέτρηση που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των θεατών μέχρι το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο σημείο εκείνο, ο Κυπαρισσος ισοφάρισε με ένα υπέροχο σε έμπνευση και εκτέλεση σουτ του Βελλή με τον διαιτητή να δείχνει αρχικά σέντρα και εν συνεχεία να ακυρώνει το γκολ ως οφσάιντ, μεταβιβάζοντας ολοκληρωτικά την ευθύνη στον βοηθό του και προσβάλλοντας κατά γενική ομολογία τη νοημοσύνη των παρευρισκομένων.

Κατανοούμε ότι τα παιχνίδια της κατηγορίας μας είναι ενδεδειγμένα για να πάρουν το βάφτισμα του πυρός οι νέοι βοηθοί, αλλά όχι για να γίνονται οι αρνητικοί πρωταγωνιστές των αναμετρήσεων παρουσιάζοντας ειρωνικές συμπεριφορές, ακυρώνοντας εκτός από γκολ, την προσπάθεια και τον σεβασμό στον ιδρώτα που καταβάλλουν οι ποδοσφαιριστές εντός του αγωνιστικού χώρου, απομακρύνοντας τους με τον τρόπο αυτό από τα γήπεδα.

Συγχαίρουμε τον ιστορικό Αστέρα για την επικράτηση του και του ευχόμαστε μόνο επιτυχίες για τη συνέχεια.