Ακολουθήστε μας

Β Τοπικό

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΕ Α’, Β’ ΚΑΙ Γ’ ΟΜΙΛΟ

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής, η βαθμολογία και η επόμενη (10η) αγωνιστική στο Πρωτάθλημα της Β’ Τοπικής, σε Α’, Β’ και Γ’ όμιλο έχουν ως εξής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα (9η)

Ικαρος Καλαμάτας – Πράσινα Πουλιά 0-3

Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Θύελλα Παραλίας 1-2

Κεραυνός Καλαμάτας – Ερασιτέχνες Καλαμάτας 0-1

Δαναός Καλαμάτας – Αίαντας Καλαμάτας 1-1

ΑΟ Πατίστα – Α.Ο. Λαιΐκων 0-3 α.α.

ΠΑΟΚ Καλαμάτας – ΑΕΠΣ Αρις Καλαμάτας 3-5

Η βαθμολογία (9η)

  1. Eρασιτέχνες Καλαμάτας 27
  2. ΑΕΠΣ Άρις Καλαμάτας 20
  3. Παναθηναϊκός Καλαμάτας 18
  4. Κεραυνός Καλαμάτας 17
  5. ΑΟ Λαιϊκων 14
  6. ΠΑΟΚ Καλαμάτας 12
  7. Δαναός Καλαμάτας 10
  8. Θύελλα Παραλίας 10
  9. Αίαντας Καλαμάτας 8
  10. Πράσινα Πουλιά 8
  11. Ίκαρος Καλαμάτας 4
  12. ΑΟ Πατίστα 0

Η επόμενη αγωνιστική (10η)

Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Ικαρος Καλαμάτας

Πράσινα Πουλιά – Κεραυνός Καλαμάτας

Θύελλα Παραλίας – Δαναός Καλαμάτας

Ερασιτέχνες Καλαμάτας – ΑΟ Πατίστα 3-0 α.α.

Αίαντας Καλαμάτας – ΠΑΟΚ Καλαμάτας

Α.Ο. Λαιΐκων – ΑΕΠΣ Αρις Καλαμάτας

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα (9η)

Παπαφλέσσας Άμφειας – Ερμής Καλαμάτας 0-3 α.α.

Αστέρας Βαλύρας – Κυπάρισσος Τριφυλίας 1-0

Ατρόμητος Πλατύ – ΑΟ Ασπρόχωμα 3-0 α.α.

Θύελλα Μερόπης – Διαγόρας Κοπανακίου 0-1

ΑΟ Πανευαϊκός – Ολυμπιακός Διαβολιτσίου 0-3 α.α.

Ρεπό:  Νίκη Πλάτης

Η βαθμολογία (9η)

  1. Ολυμπιακός Διαβολιτσίου 24
  2. Ατρόμητος Πλατύ 18
  3. Διαγόρας Κοπανακίου 16
  4. Νίκη Πλάτης 16
  5. Ερμής Καλαμάτας 15
  6. Θύελλα Μερόπης 12
  7. Αστέρας Βαλύρας 12
  8. Κυπάρισσος Τριφυλίας 9
  9. ΑΟ Πανευαϊκός 0
  10. ΑΟ Ασπρόχωμα 0
  11. Παπαφλέσσας Άμφειας 0

Η επόμενη αγωνιστική (10η)

Αστέρας Βαλύρας – Παπαφλέσσας Άμφειας 3-0 α.α.

Κυπάρισσος Τριφυλίας – Ατρόμητος Πλατύ

Νίκη Πλάτης – Θύελλα Μερόπης

ΑΟ Ασπρόχωμα – ΑΟ Πανευαϊκός

Διαγόρας Κοπανακίου – Ολυμπιακός Διαβολιτσίου

Ρεπό:  Ερμής Καλαμάτας

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα (9η)

Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης – Νέστωρ Πύλου 1-2

ΑΕ Γαργαλιάνων – Νέδουσα Αλαγονίας 2-2

Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου – Στενωσιά 2-0

Δόξα Καλαμάτας – ΠΑΟ Καλλιθέας 5-1

Μεσσηνιακός Γ.Σ.- ΑΟ Μιλτιάδης 0-1

Ρεπό: ΑΟ Φοινικούντας

Η βαθμολογία (9η) 

  1. Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου 19
  2. ΑΟ Μιλτιάδης 19
  3. ΑΟ Φοινικούντας 16
  4. Δόξα Καλαμάτας 15
  5. Μεσσηνιακός Γ.Σ. 13
  6. ΠΑΟ Καλλιθέας 10
  7. ΑΟ Στενωσιάς 10
  8. Νέστωρ Πύλου 7
  9. Νέδουσα Αλαγονίας 5
  10. Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης 3
  11. ΑΕ Γαργαλιάνων 1

Η επόμενη αγωνιστική (10η)

ΑΕ Γαργαλιάνων – Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης

Νέδουσα Αλαγονίας – Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου

ΑΟ Φοινικούντας – Δόξα Καλαμάτας

ΑΟ Στενωσιάς – Μεσσηνιακός Γ.Σ.

ΠΑΟ Καλλιθέας – ΑΟ Μιλτιάδης

Ρεπό: Νέστωρ Πύλου

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Lupus






Kafe Mavroeidis




More in Β Τοπικό