Α Τοπικό

ΑΕ ΜΑΝΗΣ: Σταθάς “Να φθάσουμε την ΑΕ Μάνης όσο πιο ψηλά γίνεται”

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε ο πρώτος αγώνας για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας στο γήπεδο της Μεσσήνης ανάμεσα στον Πάμισο και την Μάνη.

Οι Μανιάτες προηγήθηκαν στο σκορ αλλά δέχθηκαν το γκολ της ισοφάρισης, ενώ στο τέλος του αγώνα έχασαν δύο κλασσικές ευκαιρίες να πάρουν την νίκη.

Βέβαια το εκτός έδρας γκολ που σημείωσαν είναι πολύ σημαντικό και θα προσπαθήσουν να το εκμεταλλευτούν στην ρεβάνς.

Όμως τώρα προέχει ο τελευταίος αγώνας για το πρωτάθλημα κόντρα στον Ολυμπιακό Ανάληψης με την νίκη να είναι μονόδρομος ώστε η ομάδα να κατακτήσει και μαθηματικά την πρώτη θέση.

Ο τερματοφύλακας Θοδωρής Σταθάς μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής:

“Ήταν ένα πολύ καλό ματς με καλό ρυθμό ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Στο πρώτο μέρος ο Πάμισος ήταν καλύτερος χωρίς όμως να μας απειλήσει ιδιαίτερα. Στο δεύτερο ημίχρονο εμείς είμασταν πολύ καλύτεροι, είχαμε τρεις κλασικές ευκαιρίες να πάρουμε  το παιχνίδι.

Πιστεύω πως αδικήσαμε τους εαυτούς μας, μας μένει μια πικρία, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο.

Στον επαναληπτικό θα είναι πολύ διαφορετικό ματς, παίζουμε στην έδρα μας, θέλει πολύ προσοχή αλλά πιστεύω πως η ομάδα είναι σε πολύ κατάσταση και θα είμαστε εμείς που θα πάρουμε εύκολα η δύσκολα το εισιτήριο για τον τελικό.

Εμείς όμως δίνουμε βάση στο ματς της Κυριακής με την Ανάληψη, να κλείσει ευχάριστα το πρώτο σκέλος του πρωταθλήματος και να βρεθούμε στην 1η θέση.

Τέλος, για τα μπαράζ θα πάμε χωρίς κανενα άγχος, θα ευχαριστηθουμε το κάθε παιχνίδι ξεχωριστά. Θα πάρουμε όλοι τις εμπειρίες μας και οποία ομάδα είναι καλύτερη θα κόψει και το νήμα του πρωταθλήματος.

Μετά την απώλεια του Κολκα έχουμε δώσει όρκο πως ολη η χρονια είναι αφιερωμένη σε αυτόν, για αυτό και όλοι οι παίκτες δίνουμε ότι έχουμε μέσα στο γήπεδο να φτάσουμε την ΑΕ ΜΑΝΗΣ όσο ποιο ψηλά γίνεται”.