Ποδόσφαιρο

Έκλεψε τον βαθμό στο 90′ ο Αστέρας Βλαχιώτη

Η ΑΕΚ Β’ προηγήθηκε με πέναλτι του Γιούση στο 35′, αλλά ο Αστέρας Βλαχιώτη με γκολ του Φλένσμποργκ στο 90′ ισοφάρισε σε 1-1 και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στη μάχη που κάνει για την παραμονή στην κατηγορία.

Το φιλμ του αγώνα:

4’ Ο Γιούσης εκτέλεσε κόρνερ, ο Λάτσι πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ιωαννίδη!

16’ Ο Γιούσης έκανες μια σέντρα από αριστερά, ο Λάτσι πήρε και πάλι την κεφαλιά, ωστόσο η μπάλα πέρασε άουτ.

17’ Ο Μπάτροβιτς βρέθηκε απέναντι από τον Θεοχάρη, έκανε το πλασέ, όμως ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ απέκρουσε εντυπωσιακά.

21’ Ο Γκαρσία δοκίμασε ένα σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

31’ Ο Γιούσης εκτέλεσε έξυπνα ένα κόρνερ συρτά στο ύψος του πέναλτι, ο Γερολέμου έκανε με τη μία το σουτ, όμως η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ!

35’ ΓΚΟΛ: Ο Γιούσης κέρδισε πέναλτι και αναλαμβάνοντας ο ίδιος την εκτέλεση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

45’ Ο Μουστακόπουλος έκανε ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ο Ιωαννίδης απέκρουσε με υπερένταση!

50’ Ο Πολ Ουρτάδο έκανε ένα δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, όμως ο Θεοχάρης έπεσε στη γωνία του και έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ!

62’ Ο Φλένσμποργκ έκανε πλασέ μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Θεοχάρης.

75’ Ο Τσίπρας μπήκε μέσα στην περιοχή, έκανε το πλασέ, όμως ο Θεοχάρης απέκρουσε με τα πόδια σε κόρνερ.

90’ ΓΚΟΛ: Ο Φλένσμποργκ με πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Αστέρας Βλαχιώτη (Βελιτζέλος): Ιωαννίδης, Αναστασόπουλος, Λάμτσε, Φουρλάνος, Πεχλιβανόπουλος, Ουρτάδο (60′ Μπούζας), Σοκολάροφ (75′ Παπούλης), Μαϊσουράντζε, Τσίπρας, Αλνταίρ (60′ Φλένσμπουργκ), Μπάτροβιτς (75′ Ζαΐμι)

ΑΕΚ Β’ (Παναγιωτάρας): Θεοχάρης, Γιανούτσος, Λάτσι, Αρβανίτης, Ραντόνια, Μουστακόπουλος (72′ Ρουκουνάκης), Γερολέμου, Γιούσης (89′ Μπούσης), Τζούντα Γκαρσία (72′ Παρράς), Μιτάι, Κοσίδης (66′ Ιατρούδης).

Πηγή: liganews.gr