Ποδόσφαιρο

Ισοπαλία στην Άρτα. Γκολ ο Σαρδέλης

Ο Παναθηναϊκός Β’ έφυγε με την ισοπαλία από την Άρτα, καθώς το παιχνίδι με τον Καραϊσκάκη έληξε 1-1 για την 22η αγωνιστική του β’ ομίλου της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 47ο λεπτό. Ο Μπεκατώρος εκτέλεσε φάουλ και ο Κρισμάρεβιτς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Οι πράσινοι ανέβηκαν και είχαν δοκάρι με τον Αλμπάνη. Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια κέρδισαν πέναλτι, αλλά η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι. Στο 76ο λεπτό οι πράσινοι ισοφάρισαν, με τον Σαρδελή να πλασάρει εύστοχα, έπειτα από ασίστ του Τσιριγώτη.

Καραϊσκάκης: Λάζαρεβς, Πριόνας, Μπεκατώρος, Γιαννιώτης, Φαν Ίπερεν, Κρισμάρεβιτς, Ντοναλντόνι, Βαφειάδης, Μίλιτς (68′ Χελοβάνι), Νταλακούρας, Πέδρο (64′ Κορέλας).

Παναθηναϊκός Β’: Χριστογεώργος, Βαγιαννιδης, Μαρτίνης, Ρόμπι, Αντωνίου, Σερπέζης (64′ Ηλιάδης), Αλμπάνης (64′ Μαραθωνίτης), Θεοχάρης, Τσιριγώτης, Αθανασακόπουλος, Κρυπαράκος (59′ Σαρδέλης).

Πηγή: liganews.gr