Ακολουθήστε μας

Ποδόσφαιρο

Super League 2: «Δοκιμασία» στην Ιεράπετρα για Λεβαδειακό – Εκτός Παναθηναϊκός Β’ και ΑΕΚ Β’

Super League 2: Τέσσερις αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα του Σαββάτου (05/03) για την 22η αγωνιστική των δύο ομίλων της κατηγορίας.

Ο Λεβαδειακός, που βρίσκεται στην κορυφή της κατάταξης στον Β’ όμιλο, αυτόν του Νότου, φιλοξενείται στο «Βουζουνεράκειο» από τον ΟΦ Ιεράπετρας, με τους γηπεδούχους να έρχονται από δυο σερί ήττες και τους Βοιωτούς από το επιβλητικό 4-0 επί της Ζακύνθου.

Κατά τα άλλα, εκτός έδρας δοκιμασίες περιμένουν Παναθηναϊκό Β’ και ΑΕΚ Β’. Οι «πράσινοι» ταξιδεύουν στην Άρτα για να αντιμετωπίσου τον Καραϊσκάκη ενώ οι «κιτρινόμαυροι», με τον Νίκο Παναγιωτάρα πλέον στον πάγκο τους, κοντράρονται στη Σπάρτη με τον προτελευταίο Αστέρα Βλαχιώτη.

Τέλος, στο μοναδικό ματς του Α’ ομίλου, του Βορρά, η Νίκη είναι το φαβορί καθώς υποδέχεται στον Βόλο τον Πιερικό.

Συνοπτικά, το πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες της Super League 2:

Α’ Όμιλος

Σάββατο 5 Μαρτίου 2022
14:45 Νεάπολης, Νίκη Βόλου – Πιερικός

Κυριακή 6 Μαρτίου 2022
14:45 Αλκαζάρ, ΑΕΛ – ΠΟΤ Ηρακλής (ERTSPORTS)
14:45 Αριδαίας, Αλμωπός Αριδαίας – ΑΟ Ξάνθη
14:45 Φιλιππούπολης, Απόλλων Λάρισας – Πανσερραϊκός
14:45 «Ανθή Καραγιάννη», ΑΟ Καβάλα – Θεσπρωτός
14:45 Νεάπολης Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου – Αναγ. Καρδίτσας
14:45 Μακεδονικού, ΠΑΟΚ Β’ – Απόλλων Πόντου
17:00 Τρικάλων, ΑΟ Τρίκαλα – ΝΠΣ Βέροια (ERTSPORTS)
Ρεπό: Ολυμπιακός Β’

Βαθμολογία

1. Βέροια 45 (19 αγ.)
2. ΑΕΛ 42 (19 αγ.)
3. Ξάνθη 34 (19 αγ.)
4. Αν. Καρδίτσας 34 (18 αγ.)
5. Ηρακλής 29 (20 αγ.)
6. Ολυμπιακός Β’ 28 (20 αγ.)
7. Νίκη Βόλου 28 (20 αγ.)
8. Αλμωπός Αριδαίας 26 (20 αγ.)
9. ΠΑΟΚ Β’ 26 (19 αγ.)
10. Θεσπρωτός 23 (19 αγ.)
11. Τρίκαλα 20 (19 αγ.)
12. Πιερικός 19 (20 αγ.)
13. Απόλλων Λαρ. 19 (19 αγ.)
14. Απόλλων Πόντου 17 (18 αγ.)
15. Πανσερραϊκός 17 (20 αγ.)
16. Ολυμπιακός Βόλου 16 (18 αγ.)
17. Καβάλα 14 (18 αγ.)

Β’ Όμιλος

Σάββατο 5 Μαρτίου 2022
14:45 «Βουζουνεράκειο», ΟΦ Ιεράπετρας – Λεβαδειακός (ΕΡΤ3)
14:45 Αγίων Αναργύρων, Καραϊσκάκης Αρτας – Παναθηναϊκός Β’
14:45 Σπάρτης, Αστέρας Βλαχιώτης – ΑΕΚ Β’

Κυριακή 6 Μαρτίου
14:45 Παγκρήτιο, Εργοτέλης – Καλαμάτα (ΕΡΤ3)
14:45 «Γρ. Λαμπράκης», Καλλιθέα – Ηρόδοτος
14:45 Ζακύνθου, ΑΠΣ Ζάκυνθος – Ρόδος
14:45 Περιβολίων, Χανιά – Επισκοπή
14:45 Ρόδου, Διαγόρας – Κηφισιά
Ρεπό: Αιγάλεω

Βαθμολογία

1. Λεβαδειακός 41 (20 αγ.)
2. Καλαμάτα 38 (19 αγ.)
3. Καλλιθέα 36 (19 αγ.)
4. Αιγάλεω 35 (20 αγ.)
5. Χανιά 34 (20 αγ.)
6. Κηφισιά 33 (20 αγ.)
7. ΑΕΚ Β’ 33 (19 αγ.)
8. Εργοτέλης 28 (20 αγ.)
9. Επισκοπή 28 (20 αγ.)
10. Παναθηναϊκός Β’ 24 (19 αγ.)
11. ΟΦ Ιεράπετρας 23 (18 αγ.)
12. Ρόδος 20 (19 αγ.)
13. Καραϊσκάκης 20 (20 αγ.)
14. Διαγόρας 19 (20 αγ.)
15. Ηρόδοτος 17 (20 αγ.)
16. Αστέρας Βλαχιώτη 14 (19 αγ.)
17. Ζάκυνθος 10 (18 αγ.)

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Lupus






Kafe Mavroeidis




More in Ποδόσφαιρο