Γ Εθνική

Κερδισμένη η… Παναχαϊκή στο Καναλάκι

Στο 2-2 έμειναν ΠΑΣ Αχέρων και Τηλυκράτης Λευκάδας στο Δημοτικό Στάδιο Καναλακίου στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας, αποτέλεσμα που έφερε την πρωτοπόρο Παναχαϊκή στο +7 από τον Τηλυκράτη.

Ο Τηλυκράτης Λευκάδας προηγήθηκε στο σκορ μετά από κεφαλιά του Ταϊρη από ωραία εκτέλεση κόρνερ κάνοντας το 1-0. Στο 29΄ ο Τηλυκράτης είχε τη μεγάλη ευκαιρία για το 0-2 όταν ο Γκέτσι κέρδισε πέναλτι, ο Τόσκα ανέλαβε την εκτέλεση αλλά ο Βλάχος απέκρουσε.Ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου ισοφάρισε την αναμέτρηση λίγο πριν την ανάπαυλα και πιο συγκεκριμένα στο 42ο λεπτό μετά από σουτ του Ζδράβου μέσα από την περιοχή.

Ο ΠΑΣ Αχέρων κατάφερε να πάρει τα ηνία του αγώνα στο 53ο λεπτό με ανάποδο ψαλίδι του Βέρμπη. Όμως η ομάδα της Λευκάδας δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 στο 80ο λεπτό με τον Κολοβό.

ΠΑΣ Αχέρων (Βλάσης Ναστούλης): Βλάχος, Γεωργίου (85′ Εμβραΐζογλου), Βέρμπης, Κωνσταντίνου, Παπανίκου, Τσούτσης (90′ Κωσταμένας), Ζδράβος, Καπίας, Θεοδωράκης, Ζαχαριουδάκης (59′ Ντατίδης), Πότσης.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): Θεοδωρόπουλος, Μπιμπισίδης, Παναγιωτόπουλος, Πανταζής (90′ Μπαγκαλιάνης), Ντόσης, Τσιότρας (59′ Περιστέρης), Τόσκα, Ταΐρης, Πετσίτης (59′ Κολοβός), Γκέτσι, Σιμόνι.

Πηγή: liganews.gr