Ποδόσφαιρο

Τρίτη σερί νίκη για την Κηφισιά

Με εξαιρετική εμφάνιση και δύο γκολ του Ανδρέα Τεττέι (ένα σε κάθε ημίχρονο), η ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου επιβλήθηκε του Διαγόρα με 2-0 για την 22η αγωνιστική της Betsson Super League 2 και έφτασε τις τρεις διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα.

Το σκορ άνοιξε στο 17ο λεπτό. Ο Παπασάββας έκανε την κάθετη πάσα στον Τεττέι, ο οποίος αυτή τη φορά δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Μπίντση, ανοίγοντας το σκορ για την Κηφισιά με ωραίο τελείωμα.

Η πρώτη τελική για τον Διαγόρα καταγράφηκε στο 23′ με το σουτ του Μπαστιάνου, το οποίο όμως δεν ανησύχησε στο ελάχιστο τον Αναγνωστόπουλο.

Στο 55′ η Κηφισιά βρήκε δίχτυα για δεύτερη φορά, πάλι με τον Τεττέι. Οι παίκτες του Δημήτρη Ελευθερόπουλου αναπτύχθηκαν πολύ όμορφα από τα δεξιά, με τον Μουστάκη να κάνει το γύρισμα και τον Τεττέι να σκοράρει για το 2-0, το οποίο έμελλε να είναι το αποτέλεσμα του αγώνα.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Μπίντσης, Τάτσης, Ζούνης (89′ Μπλάνκο), Ρουγκάλας, Καρατάσιος (75′ Παραστατίδης), Μουμίν, Γιώργου (64′ Μιράντα), Τσιαντούλας (46′ Σινγκ), Τοπάλ, Μπαστιάνος, Λαμπίρης (75′ Μπούμπας).

ΚΗΦΙΣΙΑ: Αναγνωστόπουλος, Μουστάκης (81′ Σμπώκος), Σωτηράκος, Αρτυματάς (71′ Μρκτσιάν), Γκότοβος, Παπασάββας, Οικονομίδης, Παλασέφσκι, Παυλάκης, Βαζ (59′ Ντοριβάλ), Τεττέι (81′ Γιαννιτσάνης).

Πηγή: liganews.gr