Α Τοπικό

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΗΨΗΣ: Σταματόπουλος “Θα αγωνιστούμε με στόχο την πρόκριση στον τελικό”

Με την ψυχολογία στα ύψη πηγαίνει στον αγώνα Κυπέλλου ο Ολυμπιακός Ανάληψης μετά το χθεσινό σπουδαίο διπλό που πέτυχε κόντρα στην Μάνη με σκορ 2-1.

Παρά τις πολλές απουσίες και με 13 παίκτες αποστολή, οι “ερυθρόλευκοι” κατάφεραν μέσα σε δέκα λεπτά να γυρίσουν το εις βάρος τους σκορ και να φύγουν με τους τρεις βαθμούς.

Πλέον άπαντες έχουν στρέψει την προσοχή τους στον επαναληπτικό αγώνα για την ημιτελική φάση με αντίπαλο τον Πανθουριακό και δηλώνουν πανέτοιμοι να ανατρέψουν το σκορ και να πάρουν το εισιτήριο για το μεγάλο τελικό.

Ο ποδοσφαιριστής Ραφαήλ Σταματόπουλος, που θα είναι απών από την αναμέτρηση λόγω τιμωρίας, μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: “Η ομάδα μας ακολούθησε πιστά το πλάνο του προπονητή μας όπως σε κάθε αγώνα. Ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα ήταν συμπαγής και κυριάρχησε.

Όσον αφορά τώρα τον ημιτελικό με τον Πανθουριακό πρόκειται για ένα σημαντικό ματς για την ιστορία του συλλόγου, κόντρα σε μία ομάδα που παίζει το καλύτερο ποδόσφαιρο από όσες έχω αγωνιστεί φέτος αντίπαλος, με παίκτες σε όλες τις γραμμές και βάθος στο πάγκο. Δυστυχώς, όσον αφορά εμένα προσωπικά δεν θα αγωνιστώ σε αυτό τον αγώνα – γιορτή για την ομάδα λόγω αποβολής μου δίκαιης στο παιχνίδι με την Μάνη.

Η ομάδα είτε στον Άγιο Νικόλαο, είτε στο Δημοτικό Στάδιο Μεσσήνης έχει στόχο την πρόκριση, έχοντας στις κερκίδες τον κόσμο της Μεσσήνης”.