Β Τοπικό

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Πετρόπουλος “Σημαντικό για μία ομάδα να έχει δικά της παιδιά”

Τρίποντο με ανατροπή και όλα τα γκολ να τα πετυχαίνει στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός Καλαμάτας πήρε την νίκη με 3-1 κόντρα στα Πράσινα Πουλιά.

Οι “πράσινοι” βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-1 στο πρώτο μέρος αλλά με εξαιρετική εμφάνιση στην επανάληψη γύρισαν το ματς και πήραν μία σημαντική νίκη που τους κρατά στην 2η θέση.

Τώρα, ξεκινά η προετοιμασία για το ντέρμπι με τον Κεραυνό Καλαμάτας όπου ισοβαθμούν με 28 βαθμούς και ο Παναθηναϊκός θα παλέψει για το διπλό.

Ο ποδοσφαιριστής και αρχηγός του Παναθηναϊκού Καλαμάτας Παναγιώτης Πετρόπουλος μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής:

“Παίξαμε ένα καλό παιχνίδι με μια αξιόλογη ομάδα που παίζει καλό και σωστό ποδόσφαιρο με την μπάλα κάτω. Δεν ξεκινήσαμε τόσο καλά όσο θα θέλαμε μπήκαμε στα αποδυτήρια χάνοντας 0-1.

Με το που ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, με αυτά που είπαμε στα αποδυτήρια και με τις αλλαγές του προπονητή μας,καταφέραμε και ανατρέψαμε το 0-1 και το κάναμε 3-1 με σωστές κινήσεις μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

Θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου γιατί έδειξαν πως μπορούμε να ανατρέψουμε ένα εις βάρος σκορ. Τώρα παίζουμε με έναν δύσκολο αντίπαλο που έχει ενισχυθεί και έχει τους ίδιους στόχους με εμάς, είναι μια δυνατή ομάδα με έμπειρα παιδιά που παίζουν καλό και δυνατό ποδόσφαιρο.

Πιστεύω θα γίνει ένα καλό και δυνατό παιχνίδι και από τις δυο ομάδες και ο κόσμος που θα έρθει να το ευχαριστηθεί. Τέλος, θα ήθελα να πω πολλά μπράβο στους συμπαίκτες μου που είναι συνέχεια στο γήπεδο και δουλεύουν γιατί οι περισσότεροι είναι μικρά παιδιά και αυτό είναι το σημαντικό για μια ομάδα να έχει δικά της παιδιά και να μην σπαταλάει κάθε χρόνο χρήματα για παίκτες”.