Ακολουθήστε μας

Μπάσκετ

Η τοπική αγωνιστική δράση στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (11-14/03/2022)

Πλούσια κρίνεται η μπασκετική αγωνιστική δράση στα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ με αρκετές αναμετρήσεις τις προσεχείς αναμετρήσεις. Η αγωνιστική δράση ξεκινάει από την Παρασκευή (11/03) με μια αναμέτρηση για την Α2 τοπική κατηγορία:

Αναλυτικότερα:

ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 21:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ ΘΕΟΔ.

Το Σάββατο (12/03) στις 14:30 ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός θα φιλοξενήσει τον ΓΣ Γαργαλιάνων, ενώ στις 20:30 είναι προγραμματισμένες δύο ακόμη αναμετρήσεις. Ο Πάνας Κανδήλας θα φιλοξενήσει τον ΑΟ Καλαμάτα 1980 και ο Πελασγός ΚΟΜ θα φιλοξενηθεί από την αντίστοιχη ομάδα του ΣΚ Σπάρτη.

Αναλυτικά όλη η Σαββατιάτικη αγωνιστική δράση στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ:

ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
ΑΕΚ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΑΠΟΜ ΠΗΓΑΣΟΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ ΚΩΝ.
ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ ΚΩΝ.
ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 14:30 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.
ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΧΙΛ. Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 18:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ.
ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛ. – ΑΟ ΚΑΛ. 1980 Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 20:30 ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.
ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 15:30 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.
ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 20:30 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.
ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ – ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 13:00 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π
ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛ/ΤΡΩΝ – ΑΟ ΜΕΣ. 2017 Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 15:00 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π, ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ ΘΕΟΔ.

Την Κυριακή (13/03) στις 17:00 ο Πολύβιος ΑΕΜ θα φιλοξενηθεί από την αντίστοιχη ομάδα του Σπαρτιατικού ΓΣ. Στις 15:00 στο κλειστό Μεγαλόπολης, θα διεξαχθεί ο τελικός του πρωταθλήματος Παίδων, ανάμεσα στον Πελασγό ΚΟΜ και τον ΣΕΦΑ Αρκαδικό.

Αναλυτικά όλη η Κυριακάτικη αγωνιστική δράση στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ:

ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
ΣΑΚ Ο ΑΤΛΑΣ – ΑΟ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 2017 ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:30 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ
ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ – ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ., ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ ΣΠ.
ΝΟ ΠΥΛΟΥ – ΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΠΥΛΟΥ 15:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ Θ.
ΚΟΡΩΝΗ 90 ΑΕ – ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 18:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ Θ.
ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚ. ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 15:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.
ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ – ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 17:00 ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡ., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ – ΑΟ ΚΡΟΚΕΩΝ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 15:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΧΡΙΣΤΟΠ/ΛΟΣ Π.
ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΑΣΚ ΑΡΗΣ ΣΚΑΛ. Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 17:30 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΧΡΙΣΤΟΠ/ΛΟΣ Π.

Τέλος τη Δευτέρα 14/03 είναι προγραμματισμένες τρεις αναμετρήσεις με το αναλυτικό πρόγραμμα να έχει ως εξής:

ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ. – ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 20:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π
ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:30 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΛ. – ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ ΘΕΟΔ.

 

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Lupus






Kafe Mavroeidis




More in Μπάσκετ