Β Τοπικό

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 1-2. Με απίστευτη ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο βάζει πλώρη για άνοδο (ΦΩΤΟ – ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλος νικητής στο καλαματιανό ντέρμπι κορυφής αναδείχθηκε ο Παναθηναϊκός που επικράτησε εκτός έδρας στο γήπεδο Παναγιώτης Μπαχράμης με 2-1 του Κεραυνού.

Οι φιλοξενούμενοι με σούπερ ανατροπή μέσα σε οκτώ λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο πήραν το σπουδαίο τρίποντο, παραμένουν στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα και γίνονται το απόλυτο φαβορί για την άνοδο στην Α1 Τοπική.

Από την άλλη, ο Κεραυνός προηγήθηκε με 1-0 στο πρώτο μέρος όμως στην επανάληψη δέχτηκε δύο γρήγορα γκολ, δεν μπόρεσε να αντιδράσει και έχασε έναν σημαντικό αγώνα πέφτοντας στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Στο 21′ ο Χανδρινός άνοιξε το σκορ για το 1-0 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 55′ ο Ρουσέας ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα του.

Στο 63′ ο Σταματέλος με ανατροπή το τελικό 1-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γκούμας με βοηθούς τους Σωτηρόπουλο και Γ. Μιχαλόπουλο.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Δ. Σχινάς, Χατζίου, Χασάπης (57′ Καζανάς), Α. Σχινάς, Βρεττέας, Φωτόπουλος (57′ Δεικτάκης), Πάνου, Κότσης, Παυλόπουλος (46′ Αθανασίου), Χανδρινός (83′ Κορομηλάς), Τσορώνης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Λέκκας, Ριπάι, Ψαρρέας, Πουρνάρας (46′ Γεννάτος), Πετρόπουλος, Ζόμπολας, Ρουσέας, Μπάμπης, Θοδωρής (28′ Α. Τσάκωνας), Παπαδέας (46′ Σταματέλος), Χότζα (28′ Παπαδόπουλος).