Ποδόσφαιρο

Σε απόσταση βολής από την κορυφή η Καλλιθέα

Η Καλλιθέα επικράτησε με 2-0 χάρη στα γκολ των Ντιμίτριους και Κυνηγόπουλου και πλέον απέχει μία ανάσα από τον Λεβαδειακό και την Καλαμάτα που προπορεύονται.

Η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου δεν άργησε να πάρει κεφάλι στο σκορ, καθώς προηγήθηκε στο έβδομο λεπτό με τον Ντιμίτριους, με τον Οργκέστ Σουλάι να μην μπορεί να αντιδράσει.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν τον δείκτη του σκορ σε 2-0 στο 50ο λεπτό, με τον Κυνηγόπουλο. Από τραγικό λάθος της άμυνας της Ρόδου, ο Ντιμίτριους έκλεψε την μπάλα και με εκπληκτική κάθετη τροφοδότησε τον Κυνηγόπουλο, ο οποίος από κοντά έκανε το 2-0.

Καλλιθέα: Στρέζος, Ρέντζας (61′ Κωστίκα), Χατζηδίμπας, Ροκάκης, Ρώσση, Τσιντώνης, Σαντάνα (84′ λ.τ Νάτσης), Μανθάτης, Ντιμίτριους, Κυνηγόπουλος (84′ Μουνιέ), Μαρουκάκης (34′ λ.τ Χασανμπέγκοβιτς).

Ρόδος: Σουλάι, Σάαντο, Μακρυδημήτρης, Καψάλης, Καραγεώργης (67′ Μάρκοβιτς), Μίγγος, Χύσι, Τσάβες, Μπότος (56′ Μαρτσάκης), Νικολόπουλος, Αδαμάκης.

Πηγή: liganews.gr