Α Τοπικό

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ – ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ 2-3. Αλώβητος από τους Γαργαλιάνους (ΦΩΤΟ – ΒΙΝΤΕΟ)

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις στο μίνι πρωτάθλημα των πλέι οφ ο Πανθουριακός που πέρασε από την έδρα των Γαργαλιάνων επικρατώντας του Τέλλου Άγρα με σκορ 3-2.

Το παιχνίδι ήταν ιδιαίτερα εντυπωσιακό τόσο στις εναλλαγές του σκορ όπου και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Η Θουρία βρέθηκε να χάνει με 1-0 και να δέχεται την ισοφάριση 2-2, όμως βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να ισοφαρίσει αρχικά και να βρεθεί δύο φορές μπροστά στο σκορ με 1-2 και 2-3, παίρνοντας τελικά το διπλό.

Ο Άγρας στάθηκε άτυχος στην σημερινή αναμέτρηση καθώς θα μπορούσε τουλάχιστον να πάρει την ισοπαλία αφού προηγήθηκε με 1-0, ισοφάρισε σε 2-2, δέχθηκε το 2-3 στο 89′ και έχασε μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις για να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας.

TO ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

1-0 στο 5’ ο Άγρας με πλασέ του Βελισσάρη, μετά από φάουλ του Μερκούρη, από το ύψος της μικρής περιοχής.

1-1 στο 15’ με τον Ζαραφέτα με πλασέ, μετά από ασίστ του Τσουλάκου, από το ύψος του πέναλτι.

1-2 στο 25’ με κεφάλια του Ζαραφέτα, ύστερα από σέντρα του Κουρούπη, από το ύψος του πέναλτι.

2-2 στο 53’ με σουτ του Μπάρκα έξω από τη μεγάλη περιοχή.

2-3 στο 89’ με κοντινό πλασέ του Τσουλάκου.

Στο 90′ μεγάλη ευκαιρία με σουτ του Αναστασόπουλου, απέκρουσε εντυπωσιακά ο Κόκκαλης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ψηλοπαναγιώτης με βοηθούς τους Μπαρδή και Τσοπανάκη.

ΤΕΛΛΟΣ ΑΓΡΑΣ: Κυριακόπουλος, Λακριντής, Θ. Τσόπελας, Βελλησάρης, Γεωργόπουλος, Ηλιόπουλος, Μερκούρης, Χρόνης, Μπάρκας, Λυμπερόπουλος, Διονυσόπουλος.

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Κόκκαλης, Σταματελόπουλος, Γιαννακόπουλος, Μπαστακός, Βασιλόπουλος, Πέππας, Ζαραφέτας, Ζαχαρόπουλος, Τσουλάκος (90′ Οδεμισιώτης), Σαραντόπουλος (93′ Σπυρόπουλος), Κουρούπης (94′ Κουρούπης).