Α Τοπικό

ΝΕΟΣ ΑΡΙΣ: Πεφάνης “Σημαντικό τρίποντο, συνεχίζουμε την προσπάθεια μας”

Την νίκη με το αγχωτικό 1-0 πήρε ο Νέος Άρθς το Σάββατο το απόγευμα κόντρα στην Αναγέννηση Παραλίας.

Η ομάδα του Τάκη Πεφάνη συνέχισε στα θετικά αποτελέσματα και θα προσπαθήσει αυτό να πετύχει και στις δύο τελευταίες αγωνιστικές για να τερματίσει όσο πιο ψηλά γίνεται στη βαθμολογία.

Ο προπονητής του Νέου Άρι Τάκης Πεφάνης μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: “Το χθεσινό παιχνίδι το αντιμετωπισαμε με την ίδια προσέγγιση των τελευταίων παιχνιδιών.

Προερχομασταν από μια πολύ καλή εμφάνιση στο προηγούμενο ματς και θέλαμε να συνεχιστεί αυτό.Το ματς ξεκίνησε αρκετά καλά για εμάς, είχαμε την υπεροχή, είχαμε κερδίσει μέτρα στο γήπεδο, δημιουργησαμε αρκετές φάσεις μπροστά στην αντίπαλη εστία χωρίς όμως να πετύχουμε κάποιο γκολ μέχρι που ήρθε η φάση του 33ου λεπτού που προηγήθηκαμε.

Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίσαμε στον ίδιο ρυθμό αλλά όσο περνούσε η ώρα και δεν έμπαινε γκολ υπήρχε άγχος.Πηραμε τους 3 πόντους που αυτός ήταν ο στόχος και όλα καλά.

Οσον αφορά το επόμενο παιχνίδι παιζουμε με μια πολύ καλή ομάδα, πολύ δουλεμένη που παίζει σωστό ποδόσφαιρο. Στοχος μας και σε αυτό το ματς είναι η νικη. Πιστευω θα γίνει ωραίο ματς. Στοχος της ομάδας μας είναι να τερματίσουμε όσο πιο ψηλά γίνεται”.