Ακολουθήστε μας

Μπάσκετ

Η τοπική μπασκετική δράση στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (19-23/03/2022)

Η τοπική μπασκετική δράση συνεχίζεται με αμείωτη ένταση τις προσεχείς ημέρες (19-23/03) με αρκετές αναμετρήσεις για τα τοπικά πρωταθλήματα. Σε επίπεδο Αρκαδικού ενδιαφέροντος το Σάββατο (19/03) στις 13:30 ο Πελασγός σε επίπεδο Παμπαίδων θα αντιμετωπίσει τον ΑΟ Μεσσήνης, ενώ στις 20:30 ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός θα φιλοξενηθεί από την πρωτοπόρο Καλαμάτα ’80.

Αναλυτικά όλη η Σαββατιάτικη αγωνιστική δράση:

ΣΑΒΒΑΤΟ 19-03-2022

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ – ΑΟ ΜΕΣ/ΝΗΣ 2017 Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ., ΠΑΝΑΓΙΩΤ/ΛΟΣ Π.
2 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 – ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚ. Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΠΑΝΑΓΙΩΤ/ΛΟΣ Π.
3 ΑΟ ΜΕΣ/ΝΗΣ 2017 – ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 13:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ.
4 ΚΟΡΩΝΗ 90 ΑΕ – ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛ. Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 15:30 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ ΘΕΟΔ.
5 ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ ΜΕΣ. – ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 18:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΧΡΙΣΤΟΠ/ΛΟΣ ΠΑΝ.
6 ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ – ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΣΣΗΝΗΣ 20:30 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ ΚΩΝ.

Το απόγευμα της Κυριακής (20/03) σε επίπεδο Αρκαδικού ενδιαφέροντος στις 18:00 ο Πελασγός ΚΟΜ θα φιλοξενήσει την ομάδα του Πάνα Κανδήλας για την Α1 κατηγορία, ενώ στις 20:30 ο Πελασγός ΚΟΜ θα φιλοξενήσει τον Σπαρτιατικό ΓΣ.

Αναλυτικά όλη η Κυριακάτικη αγωνιστική δράση στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ θα έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠΑΡ. Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 17:00 ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠ/ΛΟΣ ΑΝ.
2 ΑΠΟΜ ΠΗΓΑΣΟΣ – ΑΟ ΘΟΥΡΙΑΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 19:30 ΜΠΑΚΕΤΕΑΣ ΚΩΝ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚ/ΛΟΣ Π
3 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 18:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΧΡΙΣΤΟΠ/ΛΟΣ ΠΑΝ.
4 ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ – ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔ. Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 20:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΧΡΙΣΤΟΠ/ΛΟΣ ΠΑΝ.
5 ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ – ΣΠΟΚ ΕΥΚΛΗΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 17:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.
6 ΑΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ – ΝΟ ΠΥΛΟΥ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 20:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝ., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.
7 ΑΟ ΚΡΟΚΕΩΝ – ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧΙΩΤΗ 15:30 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ., ΑΚΤΙΠΗΣ-ΒΛΑΧΟΣΩΤ. ΟΔ.
8 ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 – ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 13:00 ΜΠΑΒΕΛΑΣ, ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ

Τη Δευτέρα (21/03) είναι προγραμματισμένες τρεις αναμετρήσεις με το αναλυτικό πρόγραμμα να έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΣΑΚ Ο ΑΤΛΑΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 16:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ.
2 ΑΟ ΚΑΛ. 1980 – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:30 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι.
3 ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. – ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ ΘΕΟΔ.

Την Τετάρτη (23/03) είναι προγραμματισμένο ένα ματς για την Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ και δύο εξ’ αναβολής ματς για την Γ’ Εθνική κατηγορία. Αναλυτικότερα:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ – ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 19:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΜΠΑΚΕΤΕΑ ΜΑΡ.
2 ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠ/ΣΕΥΣ – ΑΟ ΓΛΑΥΚ. Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 18:00 ΛΙΟΤΣΙΟΣ Α., ΑΣΗΜΑΚΑΚΗ
3 ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 18:00 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ.
Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Lupus






Kafe Mavroeidis




More in Μπάσκετ