Ποδόσφαιρο

Διέλυσε τον Ηρόδοτο ο Λεβαδειακός

Ο Λεβαδειακός του Γιάννη Ταουσιάνη διελυσε με 6-0 τον Hρόδοτο στο ντεμπούτο του Βασίλη Βούζα στον πάγκο της ομάδας της Κρήτης.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 5-0 στο πρώτο ημίχρονο (!), το οποίο ήταν εφιαλτικό για την Κρητική ομάδα.

Ο Ηρόδοτος, ο οποίος πήγε να παίξει στη Λειβαδιά με αρκετές απουσίες, βρέθηκε να χάνει από το 10ο λεπτό με σκόρερ τον Μουτίνιο, ενώ στο 24′ ο Μυτίδης έκανε το 2-0. Μέσα σε ένα λεπτό, στο 31′ και το 32′, Λυράρδος και Μυτίδης ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 4-0 με τον Ηρόδοτο να μη μπορεί να αντιδράσει. Στο 43′ ήρθε το 5-0 και στις καθυστερήσεις του αγώνα γράφτηκε το θριαμβευτικό, για τον Λεβαδειακό, 6-0 με τον Μιγκελ.

Λεβαδειακός (Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Μπαχανάκ, Χάμοντ, Μεχία, Πολέτο, Μουτίνιο, Βήχος, Λινάρδος, Μυτίδης (65′ Μιγκέλ), Τζημόπουλος, Κωνσταντινίδης.

Ηρόδοτος (Βούζας): Δήμιζας, Σταμπουλίδης, Καργιωτάκης, Κόρτσαμ, Καντέ, Αργκιλέσι, Γκόμεζ, Μπαρμπόζα, Ν. Βρεττός, Ποζατζίδης, Αποστολίδης.

Πηγή: liganews.gr