Ποδόσφαιρο

Μοιρασιά στο “Παύλος Βαρδινογιάννης” για Επισκοπή και Καλλιθέα

Η Επισκοπή κατάφερε να σταθεί όρθια απέναντι στην Καλλιθέα και να πάρει τον βαθμό από την αθηναϊκή ομάδα (1-1) η οποία προηγήθηκε στο ματς.

Το παιχνίδι σε γενικές γραμμές ήταν μοιρασμένο, με την Καλλιθέα να δείχνει σε πολύ καλή κατάσταση στο πρώτο ημίχρονο όπου είναι γεγονός ότι βάσει ευκαιριών θα μπορούσε να έχει προηγηθεί. Το γκολ ήρθε τελικά λίγο μετά το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, αλλά η Επισκοπή, έφτασε στην ισοφάριση.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν ευνοϊκό τον άνεμο στο πρώτο μέρος και μπήκαν πολύ δυνατα, καθώς είχαν στο ξεκίνημα σημαντικές στιγμές με Ντεμέτριους (2’, 6’) και τον Κυνηγόπουλο (5’). Οι γηπεδούχοι είχαν μία καλή φάση με τον Νοικοκυράκη στο 8’. Στο 25’ η ομάδα του «Ελ Πάσο» είχε μεγάλη ευκαιρία με τον Κυνηγόπουλο να βγαίνει τετ α τετ και να πλασάρει άουτ, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Καλογεράκης απέκρουσε το σουτ του Μανθάτη. Στο 40’ το σύνολο του Βέλιτς απείλησε με τον Μπαρμπόσα.

Η επανάληψη ξεκίνησε άσχημα για την Επισκοπή, καθώς στο 52’ ο Τσιντώνης έδωσε το προβάδισμα με κοντινό σουτ στην Καλλιθέα. Παρόλα αυτά, οι Ρεθυμνιώτες αντέδρασαν γρήγορα και στο 56’, από κόρνερ του Τριντάντε, ο Νοικοκυράκης έδωσε όμορφα στον Θαρσίσιο, που ισοφάρισε διαμορφώνοντας και το τελικό αποτέλεσμα.

Επισκοπή: Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος Τριντάντε (81’ Καραγιάννης), Μπαρμπόσα, Γκονζάλβες, Εμπόι, Θαρσίσιο, Πολυχρόνης, Τσάβος (56’ Σουμπασάκης), Νοικοκυράκης, Σταθόπουλος.

Καλλιθέα: Στρέζος, Ρέντζας (65’ Μουνιέ), Τσιντώνης, Ευαγγέλου, Βασιλούδης, Κύργιας, Ντεμέτριους, Σαντάνα (65’ λ.τρ. Χατζηδήμας), Κυνηγόπουλος, Μανθάτης, Ιωάννου.

Πηγή: liganews.gr