Ακολουθήστε μας

Σπορ

Α2 ΠΌΛΟ ΑΝΔΡΩΝ: Ήττα για ΝΟ Καλαμάτας

Την ήττα γνώρισε χθες στο κολυμβητήριο Καλαμάτας ο ΝΟΚ  από την ΑΕ Χαϊδαρίου με 12-8 για την 3η αγωνιστική της Β’ φάσης του πρωταθλήματος της Α2 ΑΝΔΡΩΝ.

ΝΟ Καλαμάτας – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-12
Οκτάλεπτα: 1-3, 4-1, 1-5, 2-3.

Σκόρερ ΝΟ Καλαμάτας: Διαμαντόπουλος 2, Σπανός 1, Παναγιώταρος 1, Καρπέτας 1, Τζουβέλης 1, Δημόπουλος 2.

Σκόρερ ΑΕ Χαϊδαρίου: Φύκουρας 2, Οικονομόπουλος 5, Γκότσης Γ. 2, Κωνσταντίνου 2, Ρουμάνης 1.

Αναλυτικά τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής στην Α2 πόλο:

Όμιλος G1:

ΝΟ Πατρών – Τρίαινα Βούλας 9-7
Οκτάλεπτα: 2-2, 1-3, 3-2, 3-0.

Σκόρερ ΝΟ Πατρών: Γεωργαράς 1, Κανελλόπουλος Β. 1, Παπαχριστόπουλος 1, Λυκούδης 1, Γκότσης 2, Ανδρικόπουλος 1, Νεγκίζ 2.

Σκόρερ Τρίαινας Βούλας: Κουτσιαλής 2, Γαβαλάς Σπ. 1, Φωτίου 1, Αλεβίζος 3.

ΟΦΘ – Ηλυσιακός 13-7
Οκτάλεπτα: 4-3, 3-2, 1-1, 5-1.

Σκόρερ ΟΦΘ: Γκιόκας 2, Λαλιάς 1, Παπαθεδώρου 4, Παπαδόπουλος Δημ. 1, Παπαδόπουλος Δαν. 1, Παυλίδης 1, Δημητριάδης 1, Ταβακόπουλος 1, Τάτσης 1.

Σκόρερ Ηλυσιακού: Κρανιάς 1, Αβαγιανός 1, Λεμπέσης 2, Αλευρόπουλος 2, Τσφτσής 1.

Όμιλος G2:

ΝΟ Λάρισας – Νηρέας Χαλανδρίου 10-7
Οκτάλεπτα: 3-1, 2-3, 3-1, 2-2.

Σκόρερ ΝΟ Λάρισας: Δανιήλ Χρ. 1, Κουλουκτσής 1, Παπαδόπουλος Τρ. 2, Δανιήλ Αθ. 2, Αληχανίδης Β. 2, Μεταξιώτης 1, Θοεδωρόπουλος 1.

Σκόρερ Νηρέα Χαλανδρίου: Γκαράνης 1, Αθυμαρίτης 3, Μπερτόλης 3.

Ιωνικός – ΟΦΗ 18-6
Οκτάλεπτα: 3-2, 6-3, 5-1, 4-0.

Σκόρερ Ιωνικού: Γέμελος 2, Μακαντάνης 4, Πρωτοψάλτης 3, Φαναριώτογλου 1, Καλαμάρης 2, Λαδάς 4, Κουτσαντάς 2.

Σκόρερ ΟΦΗ: Παντέρης 2, Κώστογλου 2, Λουλακάκης 1, Πιταροκοίλης 1.

Όμιλος G3:

Ηλιούπολη – Νηρέας Γέρακα 8-9
Οκτάλεπτα: 3-0, 1-4, 3-3, 1-2.

Σκόρερ ΓΣ Ηλιούπολης: Αναγνωστόπουλος 1, Νοϊκός 4, Τερλάκης 1, Νατσούλης 1, Ατιέ 1.

Σκόρερ Νηρεά Γέρακα: Κυζιώρος 2, Μαυρεδάκης 2, Κοντονής 2, Κασιμάτης 1, Μπερτόλης 1, Κολυβάς 1.

Όμιλος G4:

ΝΑΟ Κέρκυρας – ΣΚ Ροή 10-10
Οκτάλεπτα: 3-3, 5-2, 2-4, 0-1.

Σκόρερ ΝΑΟ Κέρκυρας: Βιζυράκης 4, Πισσίας 2, Γιαβαρίδης 2, Μαρτζούχος 2.

Σκόρερ ΣΚ Ροή: Βαλοδήμος 1, Φαφαλιός 3, Βελισαρίδης 1, Βούλας 2, Αποσκίτης 1, Ξανθόπουλος Γ. 1, Κούγιας 1.

Βαθμολογίες

Όμιλος G1
1. ΝΟ Πατρών 45
2. ΟΦΘ 39
3. Τρίαινα Βούλας 37
4. Ηλυσιακός 33
* Εκκρεμεί ο αγώνας ΝΟ Πατρών – ΟΦΘ από την 1η αγωνιστική της Β’ φάσης.

Όμιλος G2
1. ΝΟ Λάρισας 36
2. Νηρέας Χαλανδρίου 33
3. Ιωνικός 29
4. ΟΦΗ 24
* Εκκρεμεί ο αγώνας Ιωνικός – ΝΟ Πατρών από την Α’ Φάση.

Όμιλος G3
1. Νηρέας Γέρακα 34
2. Ηλιούπολη 19
3. ΠΕΚΕΒ 19
4. ΝΕ Πατρών 16

Όμιλος G4
1. ΣΚ Ροή 11
2. ΑΕ Χαϊδαρίου 10
3. ΝΟ Καλαμάτας 7
5. ΝΑΟ Κέρκυρας 5

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Lupus






Kafe Mavroeidis




More in Σπορ