Connect with us

Μπάσκετ

Η τοπική αγωνιστική δράση στα γήπεδα της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (26-28/03/2022)

Η αγωνιστική δράση στο χώρο του τοπικού μπάσκετ συνεχίζεται τις προσεχείς ημέρες με παιχνίδια για την Α1 και Α2 τοπική κατηγορίας της ΕΚΑΣΕΝΟΠ, αλλά και ημιτελικούς αγώνες για το πρωτάθλημα εφήβων. 

Αναλυτικά όλη η Σαββατιάτικη αγωνιστική δράση έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 16:00 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π.
2 ΣΠΟΚ ΕΥΚΛΗΣ – ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ ΘΕΟΔ.
3 ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ – ΓΣ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ.
4 ΑΠΣ ΕΡΑΝΗ ΦΙΛ. – ΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΓΑΡΓ/ΝΩΝ 16:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ Θ.
5 ΝΟ ΠΥΛΟΥ – ΚΟΡΩΝΗ 90 ΑΕ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΠΥΛΟΥ 19:00 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.
6 ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 16:30 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
7 ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔ.- ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 19:00 ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.
8 ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ – ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 18:00 ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ., ΠΑΝΑΓΙΩΤ/ΛΟΣ ΠΑΝ
9 ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ – ΓΠΣ ΠΑΜΙΣΟΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΣΠΑΡΤΗΣ 20:30 ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Γ., ΠΑΝΑΓΙΩΤ/ΛΟΣ ΠΑΝ

Την Κυριακή 27/03 στις 17:00 στο κλειστό γυμναστήριο Μεγαλόπολης ο Πελασγός σε επίπεδο Παμπαίδων θα αντιμετωπίσει τον Πρωτέα Καλαμάτας, ενώ στις 18:00 στο κλειστό γυμναστήριο της Τέντας η εφηβική ομάδα του ΣΕΦΑ Αρκαδικού στον ένα από τους δύο ημιτελικούς του αντίστοιχου πρωταθλήματος, θα φιλοξενηθεί από την αντίστοιχη ομάδα του Πρωτέα.

Αναλυτικά όλη η Κυριακάτικη αγωνιστική δράση έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. – ΓΕΑ ΑΜΙΛΛΑ 2000 Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 13:00 ΤΖΙΜΙΝΙΔΗΣ, ΣΙΜΑ
2 ΑΕΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛ. – ΑΠΟΜ ΠΗΓΑΣΟΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 15:30 ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘ., ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ Θ.
3 ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΗΜΙΤ. ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:00 ΝΑΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡ., ΜΗΤΣΕΑΣ ΑΘΑΝ.
4 ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ – ΣΚ ΣΠΑΡΤΗ ΗΜΙΤ. ΕΦΗΒΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 20:30 ΡΙΖΟΣ ΠΕΤΡ., ΠΡΩΤΟΓΕΡΟΣ Θ.
5 ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ – ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΜΕΓ/ΛΗΣ 17:00 ΤΣΟΥΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓ.
6 ΑΠΟΕΛ – ΑΟ ΚΡΟΚΕΩΝ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ 16:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ.,ΑΚΤΙΠΗΣ-ΒΛΑΧΟΣ.Ο
7 ΑΣΤΗΡ ΒΛΑΧΙΩΤΗ – ΛΑΚΩΝΑΣ ΑΓΟΝΓ Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΒΛΑΧ/ΤΗ 19:00 ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΠΑΝ., ΑΚΤΙΠΗΣ-ΒΛΑΧΟΣ.Ο
8 ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ ΚΥΠΑΡ. – ΓΣ ΔΙΑΓ. ΡΟΔΟΥ Γ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΚΥΠ/ΣΙΑΣ 17:00 ΓΡΙΒΑ, ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ
9 ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΣΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑ Γ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ ΑΚΔ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 17:00 ΚΑΛΟΓΡΙΑΣ, ΚΟΥΛΟΥΜΠΑΡΙΤΣΗΣ

Η αγωνιστική δράση συνεχίζεται και τη Δευτέρα 28/03 με δύο αναμετρήσεις. Το αναλυτικό πρόγραμμα έχει ως εξής:

Α/Α ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ
1 ΣΑΚ Ο ΑΤΛΑΣ – ΑΟ ΚΑΛ/ΤΑ 1980 ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 16:00 ΤΣΙΜΠΟΥΡΗΣ Ι.
2 ΑΕΚ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΛ. Α2 ΑΝΔΡΩΝ ΚΔΓ ΤΕΝΤΑ 18:30 ΡΙΖΟΣ
Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

More in Μπάσκετ