Β Τοπικό

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Α. Σχινάς “Να γίνει ένα καλό παιχνίδι και να κερδίσει ο καλύτερος”

Το παιχνίδι που ακολουθεί του Κεραυνού Καλαμάτας με τον ΑΟ Λαιϊκων είναι το τελευταίο “χαρτί” της ομάδας του Δημήτρη Παυλόπουλου για τον στόχο της ανόδου.

Ο Κεραυνός προέρχεται από την νίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ Καλαμάτας, βρίσκεται τρεις βαθμούς πίσω από την 3η θέση όπου είναι ο ΑΟ Λαιϊκών και καταλαβαίνει κανείς πόσο κρίσιμος είναι ο αγώνας που ακολουθεί.

Ο ποδοσφαιριστής του Κεραυνού Καλαμάτας Αποστόλης Σχινάς μίλησε στο taklin.gr λέγοντας μας τα εξής: “Όσον αφορά το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ Καλαμάτας ξέραμε ότι θα είναι ένα δύσκολο παιχνίδι. Η ομάδα στο πρώτο ημίχρονο μπήκε δυνατά, ακολουθήσαμε το πλάνο του προπονητή μας κατά γράμμα και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρεθήκαμε να προηγούμαστε με 0-3.

Μπήκαμε το ίδιο δυνατά στο δεύτερο και βάλαμε ένα γρήγορο τέταρτο γκολ. Ύστερα από μερικά λεπτά σε μια φάση δύσκολη για την άμυνα μας εγώ έκανα ένα απερίσκεπτο φάουλ και πήρα κόκκινη κάρτα. Μείναμε με 10 παίκτες και τη κατάσταση εκμεταλλεύτηκε η αντίπαλη ομάδα πολύ καλά καθώς έβαλε δύο γκολ και δυσκόλεψε το έργο μας. Στη συνέχεια του ματς μπήκαν και άλλα γκολ και ο ΠΑΟΚ Καλαμάτας πίεζε να πάρει κάποιο αποτέλεσμα αλλά τελικά πήραμε εμείς τη νίκη με 4-6.

Για το επόμενο παιχνίδι με ΑΟ Λαιϊκων έχω να πω ότι είναι ένα must win παιχνίδι. Έχουν πολύ καλή ομάδα και ίδιους στόχους με εμάς. Έχω εμπιστοσύνη στην ομάδα μου ότι θα πάρει το αποτέλεσμα που θέλουμε. Ας είναι ένα ωραίο παιχνίδι και ας νικήσει ο καλύτερος”.